Yazar Sinan Yağmur, ‘hüzün Yanığı’ İsimli İlk Beşeri Aşk Romanını 14 Şubat’da Tanıtacak

Yazar Sinan Yağmur, ‘hüzün Yanığı’ İsimli İlk Beşeri Aşk Romanını 14 Şubat’da Tanıtacak

Gönüller Sultanı Mevlana ve Şems-i Tebrizi hakkında yazdığı kitaplarla tanınan yazar Sinan Yağmur, ilk beşeri aşkı konu edinen Hüzün Yanığı isimli romanını, Nevşehir’de okuyucularına tanıtacak.Yazar Y...

Gönüller Sultanı Mevlana ve Şems-i Tebrizi hakkında yazdığı kitaplarla tanınan yazar Sinan Yağmur, ilk beşeri aşkı konu edinen Hüzün Yanığı isimli romanını, Nevşehir’de okuyucularına tanıtacak.

Yazar Yağmur, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i ziyaret ederek, düzenlenecek programa ilişkin olarak görüş alışverişinde bulundu. Belediye Başkanı Ünver, Nevşehirli olan Sinan Yağmur’un Türk Edebiyatının önde gelen kalemlerinden biri olduğunu belirtti. Nevşehir’de kültür ve sanatsal etkinliklerin daha da artırılmasına yönelik çabalar içerisinde olduklarını aktaran Ünver, bu kapsamda, ünlü yazar Sinan Yağmur’un kaleme aldığı ve ilk beşeri romanı olan ve konusu da Kapadokya bölgesinde geçen Hüzün Yumağı isimli eserini 14 Şubat 2015 günü Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek bir gala ile okuyuculara tanıtılacağını ifade etti.

Yazar Sinan Yağmur’da, Ünver’in kitap dostu bir belediye başkanı olarak tanıdığını belirterek, konusu Kapadokya bölgesinde geçen ilk beşeri romanı da olma özelliğini barındıran eserini doğduğu Nevşehir’de okuyuculara tanıtmanın heyecanını daha şimdiden yaşadığını belirtti . Yağmur şöyle konuştu ;

“ Her insanın doğduğu topraklara ve ilim meclislerine bir vefa borcu vardır. Bir edebiyatçı olarak kelamına ve kalemine hayran kaldığım ve aynı zamanda memleketim Nevşehir’i bir dünya şehri yapan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i ziyaret ettiğimde , ’Ben de doğduğum bu topraklara bir edebiyatçı olarak hizmet etmeliyim’ kıvılcımını içime düşürmüştü. Sonrasında ‘Hüzün Yanığı’ ortaya çıktı. Bu eserimi okuyucularıma tanıtmanın heyecanı içerisindeyim.” diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.