Yayla: “Bu coğrafyayı kaybettiğimiz zaman her şeyi kaybederiz”

Yayla: “Bu coğrafyayı kaybettiğimiz zaman her şeyi kaybederiz”

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, Türkiye'nin çok önemli bir coğrafyada yer aldığına dikkat çekerek, "Bulunduğumuz coğrafya...

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, Türkiye'nin çok önemli bir coğrafyada yer aldığına dikkat çekerek, "Bulunduğumuz coğrafya binlerce yıldır savaşların yaşandığı, kavgaların verildiği bir yer. Bu coğrafyayı kaybettiğimiz zaman her şeyi kaybederiz. Onun için mücadelemiz devam ediyor" dedi.

Eğitim-Bir-Sen Çankırı İl Başkanlığı tarafından düzenlenen, ilçe başkanları ve iş yeri temsilcilerin katıldığı eğitim programı bir tesiste gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, Türkiye'nin çok önemli bir coğrafyada yer aldığını dile getirerek, "Bulunduğumuz coğrafya binlerce yıldır savaşların yaşandığı, kavgaların verildiği bir yer. Bu coğrafyayı kaybettiğimiz zaman her şeyi kaybederiz. Onun için mücadelemiz devam ediyor. Vesayet odakları ile halan savaşmaya devam ediyoruz. Birkaç haftadır isminin önünde Türk olan fakat milli olmayan, kurulduğu günden buyana kadar milletin ne kadar değeri varsa hepsi ile kavga eden vesayet odakları hala mevcut. Hendekler kazılırken, askerlerimiz şehit edilirken cümle kurmayanlar, Afrin'de Özgür Suriye Ordusu bizimle beraber orada mücadele ederken, onlara terörist diyen haddini bilmeyen ve bu milletle açık açık kavga eden yapılar. İşte bunlar hala devam eden vesayetler. Bunları ortadan kaldırmak ve haddini bildirmek sadece siyasilerin değil bizlerinde görevi. Adı meslek örgütleri fakat çeteyi kurmuşlar kanunlar çerçevesinde faaliyetlerini sürdürüyorlar" şeklinde konuştu.

"Şu anda fiilen savaşıyoruz"

"Türkiye, 2019'a yaklaştıkça gerilimin artığı bir coğrafya haline geliyor" diyen yayla şunları söyledi: "Şu anda fiilen savaşıyoruz. Rahmetli Erbakan şöyle demişti: "Suriye elden gittikten sonra bilin ki sıra Türkiye'de'. Suriye önemli bir coğrafya ve 7 düvelin orada olduğu ve hesap yaptığı bir yer. Bize bugün "niye oradasınız" diye soranlara 4-5 bin km uzaktan gelen ABD'ye, Rusya'ya siz nereden buradasınız diye sormayanlara biz bir şey sormak zorundayız. Çünkü Türkiye'deki bombalama olaylarının kaynağı orasıdır. Oradan geliyor, onların ağa babaları tarafından getiriliyor. 2019 seçimleri yaklaştıkça her birimiz uyanık olmak zorundayız. Süreç yaklaştıkça taarruzlar saldırılar artacaktır."

Eğitim-Bir-Sen Çankırı İl Başkanı Kasım Karatekin ise yaptığı konuşmada, "Bugüne kadar çözüm odaklı bir sendikacılık yaptık. Ücret sendikacılığının yanında hizmet sendikacılığı anlayışı çalışmalarımızın temelini oluşturmaktadır. Bu anlayışla görevde yükselme sınavları için hazırlık kitabı dağıttık ve kurs açtık. Son olarak da şube müdürlüğü sınavları için hem kurs açıyor hem de hazırlık kitabı bastırıyoruz. Nitelikli insan yetiştirmek, hizmet sendikacılığı anlayışının bir tezahürüdür" ifadelerini kullandı.

Eğitim-Bir-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Niyazi Mete Gürgan da, "Sendikanın alt yapısını oluşturan teşkilatlanma çalışmalarımızla, bünyemize sürekli taze kan niteliğinde üyeleri katabilmek için çalışmaktayız. Ancak sendikal hareketimizin daha etkin ve başarılı olması için, sendikal eğitimi tabana yayarak, bilinçli bir teşkilatlanma yapısı oluşturmamız gerekmektedir" diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.