Yağ Dolgusu İle Alın Bölgesindeki Çöküklük Düzeltildi

Yağ Dolgusu İle Alın Bölgesindeki Çöküklük Düzeltildi

Servergazi Devlet Hastanesi Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mustafa Öksüz, mikro lipoenjeksiyon (yağ dolgusu) tekniğini kullanarak, alın bölgesinde çöküklük olan bir hastayı sağlığına kavuşturdu.Mikro...

Servergazi Devlet Hastanesi Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mustafa Öksüz, mikro lipoenjeksiyon (yağ dolgusu) tekniğini kullanarak, alın bölgesinde çöküklük olan bir hastayı sağlığına kavuşturdu.

Mikro yağ grefti uygulamaları diğer adıyla mikro lipoenjeksiyon’un (yağ dolgusu) son dönemlerde çokça kullanılan bir onarım tekniği olduğunu belirten Servergazi Devlet Hastanesi Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mustafa Öksüz, gerçekleştirdiği operasyonla ilgili bilgi verdi. Öksüz, ‘’Hastamız yaklaşık olarak 10 senedir alın bölgesindeki derin çizgi ve çöküklükten şikayetçiydi. Bu nedenle yüzünde oldukça sert bir ifadenin oluştuğunu ve insanlarla iletişimde sorunlar yaşadığını aktardı. Bunun üzerine kendisine mikro yağ grefti uygulamasını önerdim. Hastamızın alın bölgesinde kas ayrılması sonrası deride sertleşmenin eşlik ettiği derin çukurlaşma; karın bölgesinden yağ alma kanulü yardımıyla alınmış yağ dokusunun, santrifüj edilip bazı işlemlerden geçirildikten sonra yağ dokusunu aktarma görevi gören özel mikro kanüllerimiz ile o bölgeye enjekte edilmesi ile giderilerek, hastanın kendi yağ dokusu ile doldurulup düz bir yüzey elde edilmiş oldu. Hastamız, bu operasyon sayesinde alındaki derin çizgi ve çöküklükten kurtuldu” diye konuştu.

Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mustafa Öksüz, bu yöntemde kişinin kendi yağ dokusu kullanıldığı için doku uyumunun mükemmel olması ve herhangi bir istenmeyen reaksiyona yol açmaması olduğunu vurguladı. Öksüz, “Ayrıca son dönemde yaygınlaşan mikro kanüllerle çok küçük giriş delikleri ile bu işlem gerçekleştirilebilmektedir. Yüzdeki travma, abse-enfeksiyon izi, tümör ya da kitle eksizyonu sonrası oluşmuş yumuşak doku kayıplarında oluşan asimetrilerde güvenli ve oldukça başarılı sonuçlar alınabilmektedir” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.