“Vatan size, aileniz bize emanet”

“Vatan size, aileniz bize emanet”

Karşıyaka Belediyesi, Türkiye Emekli Subaylar Derneği Karşıyaka Şubesi ve Karşıyaka Kent Konseyi tarafından; vatanın dört bir yanında görev yapan askerlere...

Karşıyaka Belediyesi, Türkiye Emekli Subaylar Derneği Karşıyaka Şubesi ve Karşıyaka Kent Konseyi tarafından; vatanın dört bir yanında görev yapan askerlere ve geride bıraktıkları ailelerine destek vermek amacıyla başlatılan "Vatan size, aileniz bize emanet" projesinde, 15 ayda 3 bin 900 askere ulaşıldı. Projenin başından bu yana Suriye ve Güneydoğu'daki askerlere moral kolileri ile birlikte binlerce mektup gönderildi.

Karşıyaka Belediyesi ve Türkiye Emekli Subaylar Derneği Karşıyaka Şubesi'nin, çatışma bölgelerinde canı pahasına görev yapan askerler ile ailelerine destek olmak amacıyla başlattığı "Vatan size, aileniz bize emanet" projesi, çığ gibi büyüdü. Karşıyaka Kent Konseyi ve sivil toplum örgütleriyle de işbirliği yapılarak sürdürülen proje kapsamında, 15 ayda farklı bölgelerde terörle mücadele eden 3 bin 900 askere "moral paketleri" gönderildi. Onlarca sivil toplum kuruluşu ile binin üzerinde vatandaş "moral kolilerine" katkı sundu. Karşıyaka'nın farklı yerlerine konulan sandıklarda da binlerce mektup toplandı.

Binlerce mektup ve hediye

Kışlalara ulaştırılan moral kolilerinde el yazısı mektuplarla birlikte; ev yapımı çörekler, çocukların kaleminden resimler, kitaplar ve manevi değere sahip çeşitli hediyelere yer veriliyor. Proje süresince, binlerce askere daha ulaşılması hedefleniyor. Projenin ikinci ayağında ise askerlerin, "bize" emanet ettikleri eş ve çocuklarına manevi destek sağlanıyor. 7 gün 24 saat hizmet veren irtibat noktaları aracılığıyla, sağlık hizmetleri ile psikolojik destek sunuluyor. Moral gezileri düzenleniyor.

"Minnetimizin ifadesi"

Ulusal birliği güçlendirecek bu projeyle, Karşıyaka'dan Türkiye'yi aydınlatacak bir ışık yaktıklarını söyleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Bu proje vatanı ve milleti için canını ortaya koyan güvenlik güçlerimize duyduğumuz sonsuz minnetin, toplumsal bir ifadesidir" dedi.

Türkiye Emekli Subaylar Derneği Karşıyaka Şubesi Yönetim Kurulu adına Başkan Turgay Erdağ da projenin çıkış noktasını "Güvenlik görevlilerimiz şehit olduktan sonra cenazelerinde üzülmek yerine, icra ettikleri zorlu ve kutsal görevleri süresince onlarla el ele, omuz omuza olma isteği" olarak açıkladı ve projeye destek olan başta Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar olmak üzere bütün sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlara teşekkürlerini sundu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.