Vali Zorluoğlu, Akçakiraz Beldesini Ziyaret Etti

Vali Zorluoğlu, Akçakiraz Beldesini Ziyaret Etti

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Akçakiraz beldesini ziyaret etti.Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, beraberindeki Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Gürbüz, DS...

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Akçakiraz beldesini ziyaret etti.

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, beraberindeki Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Gürbüz, DSİ 9. Bölge Müdür Yardımcısı Sait Peker ile birlikte merkez Akçakiraz beldesini ziyaret etti. Zorluoğlu, ziyaretinde Belediye Başkanı Sebahaddin Kaya, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve işadamları ile bir araya geldi. Ziyarette bilgi veren Kaya, “Akçakiraz Beldesi imarlı alanı Elazığ Belediyesinden sonraki en büyük belediyedir. Çok bakir ve hizmet alamamış yerleri bulunmaktadır. Borçlu bir belediye olmasına rağmen ürettiğimiz projelerle belediyemize kaynak sağlayarak bunları hizmete dönüştürdük. Akçakiraz’ı bir yerlere taşıdık” dedi.

Akçakiraz’ın Elazığ Havaalanı ve Organize Sanayi Bölgesine ev sahipliği yapması nedeniyle özel bir öneme sahip olduğunu belirten Vali Zorluoğlu ise, “Bildiğiniz gibi ben Çevre ve Şehircilik Bakanlığından gelmiş olmakla beraber daha önce Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde çalıştığım için belediyelerin sorunlarını ve sıkıntılarını birebir görme imkanı bulmuştum. Küçük belediyeler nitelikli teknik personel ve gelir kaynaklarının yetersizliği gibi sıkıntılarla karşı karşıya kalmaktalar. Akçakiraz’da da benzeri sıkıntılar var. Sizler bu eksikliklere rağmen daha fazla hizmet üretmek için çaba ve gayret içerisine girmişsiniz. Ben de bu çabanın bizzat şahidiyim. Valilik olarak birçok belediyemize destek olmaya, bakanlıklar nezdinde girişimlerde bulunarak onların sorunlarının çözülmesi için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. Akçakiraz diğer beldelerimizden biraz daha farklı bir özelliğe sahip. Çünkü havaalanı ve OSB bu belde sınırları içerisinde bulunmaktadır. Bu bakımdan bizim için çok özel bir öneme haizdir, bu sebeple daha fazla işbirliği içerisinde olmaya gayret edeceğiz. Hep birlikte, el birliği ile ilimizin her noktasına en güzel hizmetleri götürmenin gayreti ve çabası içerisinde olacağız” diye konuştu.

Beldede işyerleri bulunan işadamları ve mahalle muhtarlarının sorunlarını da dinleyen Zorluoğlu, esnaf ziyaretleri de gerçekleştirdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.