Vali Yardımcısı Nurullah Naci Kalkancı Adına Veda Yemeği

Vali Yardımcısı Nurullah Naci Kalkancı Adına Veda Yemeği

Eskişehir Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü, İstanbul Vali Yardımcılığına atanan Eskişehir Vali Yardımcısı Nurullah Naci Kalkancı adına bir veda yemeği düzenlendi.Polisevi’nde düzenlenen yemeğe; Vali Gün...

Eskişehir Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü, İstanbul Vali Yardımcılığına atanan Eskişehir Vali Yardımcısı Nurullah Naci Kalkancı adına bir veda yemeği düzenlendi.

Polisevi’nde düzenlenen yemeğe; Vali Güngör Azim Tuna, Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat Kapıcı, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, vali yardımcıları, ilçe kaymakamları ve kamu kurum amirleri katıldı.

Vali Yardımcısı Kalkancı ile yaklaşık 1,5 yıldır çalıştığını söyleyen Vali Tuna, yemekte yaptığı konuşmada, “Kamuda görev yapan bizler için ülkemizin her yeri bize vatan olmuştur” dedi. Veda yemeklerinin kendisini her zaman hüzünlendirdiğini aktaran Vali tuna, “Özellikle biz kamuda çalışanlar için veda yemekleri adettendir ve güzel bir adettir. Çünkü insanların iyi hatıralarla bir yerden ayrıldığını gösterir. Gittiğimiz yerde ise tekrar yeniden bir başlangıç yaşarız. Biz şahsen bundan şikâyetçi değiliz. Çünkü biz kamu hizmeti yapıyoruz. Güzel ülkemizin her karış toprağı bizim için özel bir anlam ifade ediyor” diye konuştu.

Milyonlarca insanın yüzyıllardır bu topraklarda kardeşçe yaşadığını anlatan Vali Tuna, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Bizler mülki idare amirliği mesleğini yürüten insanlar olarak güzel Türkiye’mizin her köşesinde yaşayan insanımızı tanıma fırsatı bulduk. Sürekli vatandaşımızla iç içe olmak, onlara hizmet etmek, onların sorunlarına yardımcı olmak, halkın can ve mal güvenliğini sağlamak için çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz. Mesleğe girerken hepimiz bu ülkeye, bu devlete ve bu millete hizmet etmek için girdik.”

Mesleğini çok sevdiğini söyleyen Vali Tuna, kendisine tecrübeleriyle yardımcı olan Vali Yardımcısı Kalkancı’ya çok teşekkür etti. “Kendisi çok tecrübeli bir meslektaşımızdı” diyen Vali Tuna, “Eminim ki, kendisi gittiği yerde de devletimize katkılı hizmetler sunmaya devam edecektir. Birlikte çalıştığımız süre içerisinde, göstermiş olduğu gayret ve azimden dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Ailesiyle birlikte mutlu bir yaşam temenni ediyor, yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.

Eskişehir’i ve Eskişehirlileri çok sevdiğini söyleyen Vali Yardımcısı Kalkancı ise, böyle zamanlarda duyguları dile getirmenin zorluğundan bahsetti. Eskişehir’de çok güzel dostluklar edindiğini kaydeden Vali Yardımcısı Kalkancı, şöyle konuştu:

“Böyle zamanlarda insan hüzünleniyor. Sizin gibi değerli insanlardan ayrılmak zor. Eskişehir’e gerçekten çok alışmıştım. Burada görev yaptığım süre içerisinde hiç kötü anım olmadı. Yaptığım her işte hakkaniyetle davranmaya çalıştım. Bizler, kendisini bu vatan uğruna veda etmiş bir milletin torunlarıyız. Ben hep bu şiarla çalışmaya gayret ettim. Bana inanan ve güvenenleri mahcup etmemeye çalıştım. Eskişehir için bizden istenen hizmeti inşallah vermişimdir. Hepiniz hakkınızı helal edin.”

Yaklaşık 4 yıldır Eskişehir’e hizmet verdiğini aktaran Vali Yardımcısı Kalkancı, birlikte çalıştığı valilere kendisine iyi bir çalışma ortamı sağladığı için şükranlarını sundu.

Konuşmaların ardından Vali Tuna, günün anısına Vali Yardımcısı Kalkancı’ya, Eskişehir’e yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi verdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.