Vali Şerif Yılmaz Akademisyenlerle Yemekte Bir Araya Geldi

Vali Şerif Yılmaz Akademisyenlerle Yemekte Bir Araya Geldi

Vali Şerif Yılmaz, Dumlupınar Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ’2023 Vizyonunda Üniversitelerin Araştırma Laboratuvarları Çalıştayı’nın katılımcılarıyla yemekte bir araya geldi.Kütahy...

Vali Şerif Yılmaz, Dumlupınar Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ’2023 Vizyonunda Üniversitelerin Araştırma Laboratuvarları Çalıştayı’nın katılımcılarıyla yemekte bir araya geldi.

Kütahya Valiliği tarafından İl Özel İdaresinde düzenlenen programa DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden gelen çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Programa katılımlarından dolayı misafirlerine teşekkür eden Vali Yılmaz, çalıştayın ülkenin geleceğine dair önemli bir çalışma olduğunu vurguladı. Çalıştayın her yıl çeşitli illerde yapılmasını da takdirle karşıladığını dile getiren Yılmaz, "İlki geçen yıl Dicle Üniversitesinde yapılan 2023 Vizyonunda Üniversitelerin Araştırma Laboratuvarları Çalıştayı’nın ikincisinin Kütahya’da yapılmasından dolayı büyük memnuniyet duyduk. Çalıştayda önemli çalışmalar gerçekleştirdiniz, inşallah yaptığınız ve emek harcadığınız mesainiz bu ülkeye hayırlı olur. Eksiğimiz, fazlamız, yapmamız gereken çalışmalarla ilgili çok geniş katılımlı bir istişare toplantısı oldu. Önümüzdeki yıl çalıştaya Artvin ev sahipliği yapacak. Çalıştayın ülkemizin çeşitli illerinde gerçekleştirilmesi önemli, ülkemizin dört bir köşesini görmeniz lazım. Ülkemizde söz söyleyen, düşünen, yazan kim varsa bu ülke sınırlarının tamamını da görmesi lazım. Belli yerlerde oturup ülkenin geleceği ile ilgili karar verenler maalesef bizi hep yanılttılar. Bazı insanlar oturdukları yerden ülkemizi yönetmeye kalktılar. Çok şükür bugün ülkenin gerçeklerini bilen, ülkenin sorunlarını birebir yaşayan insanlar karar merciinde. Onun için de Anadolu’nun en ücra köşesine varıncaya kadar bu ülkenin gelişmesi için yapılacak çalışmalarda laboratuvar ve üniversiteler dahil olmak üzere bunu gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Çalıştayın da bu anlamda çok büyük katkısı olacağını düşünüyorum" diye konuştu.

Program, devlet sanatçıları Yavuz Akalın, Necati Çelik ve Ahmet Meter’in müzik dinletisiyle sona erdi.(EFE)

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.