Vali Hüseyin Avni Coş’tan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

Vali Hüseyin Avni Coş’tan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, 10 Kasım Atatürk’ü Anma günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.Vali Hüseyin Avni Coş mesajında, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal...

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, 10 Kasım Atatürk’ü Anma günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Vali Hüseyin Avni Coş mesajında, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 77. yıl dönümünde şükranla anıyoruz. Atatürk; üstün niteliklere sahip bir komutan ve lider, dahi bir devlet adamı, eşsiz bir kahraman, büyük bir fikir ve eylem insanı olarak, insanlık tarihinin unutulmazları arasındaki yerini almıştır. Hayatını milletimize adayan, olumsuz şartlar da bile eşine az rastlanır başarılara imza atan Büyük Atatürk, milletimizin onurlu yürüyüşünde en büyük rehberi olmuştur. Atatürk, önderlik ettiği İstiklal Mücadelesiyle vatanın kurtarılmasını sağlarken, kurduğu Cumhuriyetle de, Türk Milletinin kendi devletinin sahibi olmasını ve özgüveni yüksek bir Millet olarak yücelmesinin yolunu açmıştır. Cumhuriyet’in kuruluşuyla birlikte Türkiye’nin dünya sahnesinde hak ettiği yeri alabilmesi ve ilelebet payidar kalabilmesi yolunda, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin yol göstericiliğinde güçlü bir irade ortaya konulmuştur. Türkiye’nin çağdaş dünyayla bütünleşme gayretlerine yeni bir ruh veren Atatürk, modernleşme sürecinde önemli reformların hayata geçirilmesine öncülük etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti, O’nun gösterdiği, ilim ve fennin aydınlattığı yolda, gelişmesini sürdürmüş; güçlü ekonomisi, dosta güven, düşmana korku veren kahraman ordusu, tarihi ve kültürel değerleriyle dünya devletleri arasında hak ettiği yeri almıştır” ifadelerini kullandı.

Coş, mesajının devamında şu ifadeleri kullandı; "Şunu vurgulamak istiyorum ki; Türkiye’yi, Devleti ve Milleti ile yüceltmek ve muasır medeniyet seviyesinin üstüne taşımak, bugünkü nesillerin olduğu gibi gelecek nesillerin de en önemli ideali olacaktır.Türk Milleti, insanlığın ortak değerlerine, uygarlığın şekillenmesine büyük katkıda bulunmuş, tarihe ve insanlığa mal olmuş bir lider olan Atatürk’ü yetiştirmiş yüce bir Millettir. Türkiye’nin, Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yılında dünyanın en büyük ekonomileri arasına girmiş, evrensel değer ve ilkeleri tam anlamıyla hayata geçirmiş, huzurlu, güvenli, müreffeh ve örnek bir ülke mertebesine yükseleceğine inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Atatürk’ü, O’nun şahsında silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz. Ruhları Şad Olsun”.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.