Vali Güzeloğlu’ndan Başkan Atilla’ya ziyaret

Vali Güzeloğlu’ndan Başkan Atilla’ya ziyaret

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Cumali Atilla, kentte göreve başladıklarında hazin bir tabloyla karşılaştıklarını belirterek, "Hemşerilerimiz...

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Cumali Atilla, kentte göreve başladıklarında hazin bir tabloyla karşılaştıklarını belirterek, "Hemşerilerimiz 17 yıl boyunca ideolojik belediyecilik yapan belediyenin hizmetlerinden yeterince faydalanmamıştı. Eski yönetimlerin 6 yılda yapmış olduğu hizmeti biz bir yılda tamamladık" dedi.

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, görevinin birinci yıl dönümü dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi Başkanı Cumali Atilla'yı makamında ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi Başkanlık girişinde Başkan Atilla ve başkan yardımcıları tarafından karşılan Vali Güzeloğlu, belediye şeref defterini imzaladı. Ardından makam odasına geçildi. Büyükşehir Belediyesini ziyaret etmekten büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Güzeloğlu, "Bir yıl önce bugün göreve başlayan Cumali Atilla'ya ve onun değerli çalışma arkadaşlarına bir yıllık dönem içerisinde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinde hemşerilerimize ve ilimize kattığı hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bugün tam bir yıl olan görev süresinin yıl dönümünde gerideki bir yıl perspektifine baktığımız zaman büyükşehir hizmetlerinin her alanında, ilin her noktasında, kent insanına dokunan, kucaklayan öncelikle, onlarla buluşan şüphesiz belediye ve belediyecilikte altyapıyla birlikte sosyal yapı hizmetlerinde adeta onlarca yılda gerçekleştirilecek hizmeti gerideki bir yıla hem yetiştiren hem de gerçekleştiren bir belediyecilik hizmeti ortaya konuldu. Her alanda hissedilen Diyarbakır gibi tarihimizin, kimliğimizin, kültürümüzün ve ülkemizin çok güzel ve güzide bir şehrine yakışan hizmetler geçekleştirildi. Bu ivmeyle inşallah çok daha güzellerini çok daha ötesini insanımızla buluşturacağız. Kaynakları millet için kullanmak, terör örgütü ve bütün bu diğer bağlantıların dışında doğrudan insanımıza hizmet etme noktasında bir yaklaşımla belediyeciliği buluşturmak her türlü takdirin üzerinde bir başarıdır. Ben bu duygularla birinci yılında başkana ve ekibine hem teşekkür etmek hem de başarılarının devamını dilemek hem de tüm çalışmalarında kendilerine her zaman desteklerimiz olduğunu belirtmek için buradayım. Tekrar emeği geçen herkese, ilimizde bütün yatırımların gerçekleşmesinde himayesi ve ilgisini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, İçişleri Bakanı ve tüm bakanlarımıza ayrıca teşekkür ediyor hayırlı nice günler v zamanlar diliyorum" dedi.

"Başladığımızda hazin bir tabloyla karşılaştık"

Ziyaretlerinden dolayı Vali Güzeloğlu'na teşekkür eden Başkan Atilla ise, "Bugün bir yılı geride bırakıyoruz. Her zaman hizmet etmekten büyük onur duyduğum Diyarbakırlı hemşerilerimizle bir yılımızı geride bıraktık. 2 Kasım 2016'da göreve başladığımıza hazin bir tabloyla karşılaştık. Bir belediyenin yapması gereken asgari hizmetler bile yerine getirilemiyordu. Temizlik ve ulaşım hizmeti 10 gün bir kesintiye uğramıştı. Çok şükür göreve başladığım ilk günden itibaren belediyenin yapması gereken hizmetlerin en iyisini vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Göreve başladığım günden bugüne bizlerden hiçbir zaman destek ve yardımlarını esirgemeyen başta Cumhurbaşkanıma, Başbakanıma ve hükümetin diğer üyelerine bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Bir yıl içerisinde sosyal belediyecilikten şantiye belediyeciliğine kadar ilimizin en ücra mezrasına kadar, kırsal mahallelerimize kadar belediyelerimizin çalışmaları devam ediyor. Bu süre içerisinde geçmiş yönetimlerle yapılan işlerimizi karşılaştırdığımızda eski yönetimlerin 6 yılda yapmış olduğu hizmeti biz bir yılda tamamladık. Hem de kaliteli bir şekilde tamamladık. Hemşerilerimiz 17 yıl boyunca ideolojik belediyecilik yapan belediyenin hizmetlerinden yeterince faydalanmamıştır. Biz göreve başladığımızda vatandaş olarak da çalıştık. Bunun yanında vatandaşlarımızın gönlüne girmek için çalışıyoruz. Kırık kalpleri onarıyoruz. Tabiri caizse insanların kalbine giden yolu imar etmeye çalışıyoruz. Biz bunu daha anlamlı görüyoruz. Vatandaşlarımız hiç kimseyi ötekileştirmeden hizmetlerimizde adil ve mesafede herkese eşit olacak şekilde davranmak zorundayız. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışıyla vatandaşlarımıza hizmet götürmeye çalışıyoruz. Devletin imkanları ve belediyenin kaynaklarını vatandaşın hizmetine sunmak biz boynumuzun borcudur dedik. Göreve başladığımız ilk gün halis ve temiz bir niyetle göreve başladık. Bu şehirde ne yapacaksak adam gibi yapacağız dedik v yola çıktık. Bir yılı geride bıraktık ve vatandaşlarımızın da bizi ilk geldiğimiz gün evinize tekrar hoş geldiniz cümleleriyle karşılaştığımız o günden bugüne teveccühlerine şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.