Uzunköprü Belediyesinden Örnek Çöp Konteynerı

Uzunköprü Belediyesinden Örnek Çöp Konteynerı

Edirne Uzunköprü Belediyesi’nin Karadeniz Havzası Sınır Ötesi Ortak Eylem Programı kapsamında yürüttüğü ’Geleceğimiz İçin Temiz Çevre’ projesi kapsamında aldığı çöp konteynırları şehre yerleştirildi.U...

Edirne Uzunköprü Belediyesi’nin Karadeniz Havzası Sınır Ötesi Ortak Eylem Programı kapsamında yürüttüğü ’Geleceğimiz İçin Temiz Çevre’ projesi kapsamında aldığı çöp konteynırları şehre yerleştirildi.

Uzunköprü Belediyesi, ’Geleceğimiz İçin Temiz Çevre’ projesi kapsamında, 2 adet bin 100 litre hacimli yeraltı çöp konteynerı sistemi, 300 adet mavi iç mekan ambalaj atığı ayrıştırma kutusu, 10 adet krom 4 bölmeli bin 100 litre hacimli ambalaj atığı ayrıştırma kumbarası ve 20 adet 800 litre hacimli çöp konteynerları aldı.

Çevre yönetimi uygulamalarının geliştirilmesi ve çevre yönetimi konusunda yerel idarelerin kapasitelerinin arttırılmasını amaçlayan Uzunköprü Belediyesi, Avrupa Birliği Projesi ile alınan yer altı çöp konteyner sistemini Adalet Meydanına yerleştirdi.

Uzunköprü Belediyesi’nden yapılan açıklamada,"Çöp atma baca gövdesi 57 x 62 cm., yerden yüksekliği ise 80 cm olan yer altı çöp konteyner sistemi baca kapağının el ile rahatlıkla açılabilmesi için plastik el tutamağı olması ve ayak ile rahatlılıkla açılabilmesi için ayak pedalı olması tercih edilmiştir. Sistemin ses ve kokuyu önleyici önlemi alınmış, her kullanıcı tarafından kolaylıkla açılabilir, çöp atık atıldıktan sonra kapağın kendiliğinden yavaş kapanabilmesi için amortisörlü olması tercih edilmiştir. Yeraltı konteyner sistemi sıkıştırmalı çöp aracından alınan jaklı hortumla konteyner sistemine bağlantı yapılıp manuel kumanda ile çalışmaktadır" ifadeleri kaydedildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.