Unutulan Değerlere Sahip Çıkılacak, Halk Kültürü Korunacak

Unutulan Değerlere Sahip Çıkılacak, Halk Kültürü Korunacak

Adana Kent Konseyi, popüler kültürün etkisiyle unutulmaya yüz tutan hak kültürünün hatırlanması, bu değerlere sahip çıkılması adına “Halk Kültürü ve Sanatı Çalışma Grubu” oluşturarak bu boşluğu doldur...

Adana Kent Konseyi, popüler kültürün etkisiyle unutulmaya yüz tutan hak kültürünün hatırlanması, bu değerlere sahip çıkılması adına “Halk Kültürü ve Sanatı Çalışma Grubu” oluşturarak bu boşluğu doldurmak için çalışma başlattı.

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erman Artun, Ç.Ü. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Refiye Okuşluk Şenesen, Ç.Ü. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Araştırma Görevlisi Esra Özkaya, Altın Koza A.Ş. Genel Müdürü Candan Yaygın, Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Ozan Aksu,Türk Halk Müziği Uzmanı Feridun Dalgınlı, Türk Halk Oyunları Uzmanı Kamuran Avşar, BTÜ Kütüphane Daire Başkanı Ahmet Karataş, Fotoğraf Sanatçısı İbrahim Yılmaz, Edebiyat Öğretmeni Songül Cansız, Araştırmacı-Yayıncı Ömer Faruk Beyceoğlu’dan oluşturulan “Halk Kültürü ve Sanatı Çalışma Grubu” ilk toplantısını Adana Kent Konseyi toplantı salonunda gerçekleştirdi.

Kent Konseyi Başkanı Ahmet Özen ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan’ın da hazır bulunduğu toplantıda, çalışma grubu başkanlığına Prof. Dr. Erman Artun, çalışma grubu sözcülüğüne de Ömer Faruk Beyceoğlu seçildi.

Halk Kültürü ve Sanatı Çalışma Grubu toplantısında öncelikle Adana Halk Kültürü alanında bugüne kadar yapılan çalışmaların envanterinin çıkarılması, eksik çalışmaların belirlenmesi, mevcut çalışmaların öncelikli olanlarının belirlenerek Adana halkının istifadesine sunulması konusunda yöntemin belirlenerek hayata geçirilmesi için gerekli çalışmanın başlatılmasına karar verildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.