Üniversite’de Gençbank Tanıtımı

Üniversite’de Gençbank Tanıtımı

Toplum Gönüllüleri Vakfının desteklediği ve İzmit Belediyesi Gençlik Birimi’nin (Genç-İz) de paydaşı olduğu GençBank, Kocaeli Üniversitesi öğrencilerine tanıtıldı.Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü...

Toplum Gönüllüleri Vakfının desteklediği ve İzmit Belediyesi Gençlik Birimi’nin (Genç-İz) de paydaşı olduğu GençBank, Kocaeli Üniversitesi öğrencilerine tanıtıldı.

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü sosyal tesis yanındaki otopark alanında stant açan Gençbank yetkilileri, üniversite öğrencilerine faaliyetleri hakkında bilgi verdi. GençBank yetkilileri tarafından gençlerin toplumsal hayatta aktif katılımını artımaya yönelik uygulanan bir çalışma modeli olduğu anlatıldı. GençBank modelinin Türkiye dışında halen İngiltere, Almanya, İrlanda, Bulgaristan, Romanya, Ermenistan, Hindistan, Bosna Hersek, Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan ve Güney Afrika’da farklı kurumlar tarafından uygulanmaya devam edildiği belirtildi.

Türkiye’de ise, 2011 yılında Toplum Gönüllüleri Vakfı yürütücülüğünde GençBank Projesi’nin pilot dönemi Samsun ve İstanbul’daki iki gençlik merkezinde başladı. 2012 yılında 6 GençBank ekibi kuruldu ve toplamda 49 projeye hibe vererek hayata geçirilmesini sağlandı. 2013 yılında ise GençBank ekiplerinin sayısı 8’e yükseldi ve 71 gençlik projesine hibe verildi. Halen Türkiye genelinde 13 yerde paydaşı bulunan GençBank, gençlerin proje hazırlamalarına destek veriliyor. Kısa adı Genç-İz olan İzmit Belediyesi Gençlik Bilgilendirme Birimi ile ortak çalışan GençBank, Şubat ayından beri İzmit’te 5 adet proje hazırlanmasına ön ayak oldu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.