Üniversite Öğrencilerine ’internet’te Hedeflenen Bilgiye Ulaşma’ Semineri

Üniversite Öğrencilerine ’internet’te Hedeflenen Bilgiye Ulaşma’ Semineri

Dumlupınar Üniversitesi Pazarlar Meslek Yüksek Okulunda “İnternet’te Hedeflenen Bilgiye Ulaşma” Konulu Seminer düzenlendi.Dumlupınar Üniversitesi Pazarlar Meslek Yüksek Okulu’nda Yrd. Doç. Dr. Sait Dü...

Dumlupınar Üniversitesi Pazarlar Meslek Yüksek Okulunda “İnternet’te Hedeflenen Bilgiye Ulaşma” Konulu Seminer düzenlendi.

Dumlupınar Üniversitesi Pazarlar Meslek Yüksek Okulu’nda Yrd. Doç. Dr. Sait Dündar Sofuoğlu tarafından her bölüm öğrencileri için ayrı olarak üç grup halinde “İnternet’te Hedeflenen Bilgiye Ulaşma” konulu seminer düzenlendi.

Öğrencilere; İnternet üzerinde aranan bilgiye en kısa sürede, en doğru şekilde nasıl ulaşılabiliriz ? sorusunun cevabının verilmesinin amaçlandığı seminerlerde, İnternet’te ulaşılan bilgilerin doğruluğunun ve geçerliliğinin değerlendirilmesi konusunda ön bilgi verildikten sonra, İnternet’te arama yapılırken hangi bilgilerin nerelerde, nasıl aranacağı ve kullanılacak ipuçları anlatıldı.

Aynı zamanda seminerde Meslek Yüksekokulu öğrencilerine gerek birey olarak gerekse öğrenci kimliği ile kendilerini geliştirebilmeleri için faydalı olabilecek web sayfaları ve cep telefonlarında kullanabilecekleri uygulamalar hakkında bilgiler aktarıldı.(MB-EFE)

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.