Ümit Uysal’dan Yeşilova mahallesi alanın tasfiyesi açıklaması

Ümit Uysal’dan Yeşilova mahallesi alanın tasfiyesi açıklaması

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Muratpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nün Yeşilova Mahallesi'nde kullandığı 12 bin 887 metrekare büyüklüğündeki...

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Muratpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nün Yeşilova Mahallesi'nde kullandığı 12 bin 887 metrekare büyüklüğündeki alanın daha nitelikli kullanımını ve bölgedeki ticari aks gelişimine uygun olarak tasfiyesi ile ilgili Ekim ayında Büyükşehir Belediye Meclisi'nde dairesine gönderilmesiyle alakalı bir açıklamada bulundu.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yaptığı yazılı açıklamada, Muratpaşa Belediyesinin Fen İşleri Müdürlüğü'nün hali hazırda kullandığı Yeşilova Mahallesi'ndeki 12 bin 887 metrekare büyüklüğündeki alanın daha nitelikli kullanımını ve bölgedeki ticari aks gelişimine uygun olarak tasfiyesini planladıklarını söyledi. Uysal, bölgenin gelişimine de engel olan Belediye mülkiyetindeki arsayı değerlendirip, elde edilecek geliri devam eden Muratpaşa'nın cadde ve sokak yenileme projelerinde harcamayı hedeflediklerini dile getirdi.

"Toplumun yararına yapılacak işleri engellemektir"

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yazılı açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Bu nedenle alanın, toplum menfaati doğrultusunda ticari alana dönüştürülmesi kamu yararına bir zorunluluktur. Ekim ayı Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında, İmar ve Bayındırlık Komisyonu'nun değişiklik talebimizi "olumlu" bulmasına rağmen konu, MHP Grup sözcüsünün sözlü itirazı üzerine apar topar Büyükşehir Belediyesi'nin ilgili dairesine gönderildi. Biz de bu duruma millet çıkarına olan gündem maddesinin, "siyasi tavırla" ilgili dairesine geri gönderilmesine tepki gösterdik.

Gelinen noktada, ilgili daireden, toplumun mülkiyetindeki bu yeri değersizleştiren bir yorum almayı başardıklarını öğrendik.

Bu "yorum" kamu arazisini değersizleştirmek, toplumun yararına yapılacak işleri engellemektir."

"Alınan bu olumsuz rapor tamamen bir bahanedir"

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'i, bu konuda defalarca uyardığını söyleyen Uysal, alelacele alınan olumsuz raporla, toplumun mülkünün değersizleştirilmesinin kabul edilemez bir durum olduğunu vurguladı. Uysal, "Siyasi nedenle, kamu yararına aykırı karar almak büyük vebaldir. Konuyu bilirkişi sayılabilecek, birçok teknik uzmana incelettirmemizin ardından "Teknik ve yasal açıdan bir sorun olmadığı" sonucu çıkmıştır. Alınan bu olumsuz rapor tamamen bir bahanedir" dedi.

"Toplum yararına olmayan bu yanlış eğilimden bir an önce geri dönmelerini öneriyorum"

Pazartesi günü toplanacak Kasım ayı Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, kamu mülkünü değersizleştiren bu rapor doğrultusunda karar alınırsa, yasal yollara başvurulacağını söyleyen Uysal, açıklamasını şu şekilde tamamladı:

"Ayrıca, Büyükşehir Belediye Meclisi Ak Parti ve MHP gruplarının ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in kamu mülkünü değersizleştirici, siyaseti toplum hizmetinden önde tutan tavrını bütün insanlarımıza anlatmak zorunda kalacağız. Kendilerine, toplum yararına olmayan bu yanlış eğilimden bir an önce geri dönmelerini öneriyorum ve yurtdışı görevim nedeniyle katılamayacağım Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında, "Sağduyu ve toplum yararı duygusuyla karar almaları" çağrısında bulunuyorum."

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.