Ülkü Ocaklarında Görev Değişimi

Ülkü Ocaklarında Görev Değişimi

Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanlığı’na Zeynel Uğur Gölgeli getirildi.Silifke Ülkü Ocakları Başkanlığı görevini yürüttükten sonra Ankara’ya giderek Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nin Türk Dünyasından Sorum...

Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanlığı’na Zeynel Uğur Gölgeli getirildi.

Silifke Ülkü Ocakları Başkanlığı görevini yürüttükten sonra Ankara’ya giderek Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nin Türk Dünyasından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Zeynel Uğur Gölgeli, Hüsnü Doğan’ın görev süresini tamamlamasının ardından Mersin Ülkü Ocakları Başkanlığı görevine getirildi.

Gölgeli, yaptığı açıklamada, IŞİD terörüne karşı Musul ve Kerkük halkının tek yürek mücadele etmesinin önemine değinerek, “Bu bölge Türk dünyası için coğrafi konumu açısından çok hassas bir noktadadır. Bu alanın terk edilmemesi gerekir. Bunun başarıya ulaşması için başta Türkiye olmak üzere tüm Türk dünyasının Musul ve Kerkük halkına destek olması gerekir" dedi.

Mersin’de vatandaşların dikkatlerini bu konuya çekmek ve kamuoyu oluşturmak amacıyla bir dizi etkinlik planlayacaklarını belirten Gölgeli, “Bizim öncelikli hedefimiz gençlerimizi uyuşturucu illetinden uzak tutarak eğitimlerini sağlıklı yapmalarını sağlamak. Ancak bu görevi yerine getirirken dünya gündemini ilgilendiren önemli konulara karşı da duyarsız kalamayız” diye konuştu.

Ülkücü gençliğin Mersin’de ve Türkiye’de oynanan hiçbir oyunun figüranı olmayacağını da vurgulayan Gölgeli, şöyle devam etti; "Mersin bir Türkmen şehridir. Bir Yörük kentidir. Haçlı ordularına karşı Müslüman Türk ordularının kadim kışlağıdır. Kuva-i Milliye’nin sıra dağlar gibi Anadolu’yu kucaklayan son Türk hançeridir. Sine-yi Milletin göğsünü süsleyen Türkmen kervanlarının son limanıdır. Mersin’i biliyoruz. Mersin’i karış karış gezeceğiz, gençlerimizle oturacağız, projeler üretip sorunların çözüm yollarını hep beraber arayacağız. Kısacası Mersin’i yeniden bir Türkmen halısı gibi bir uçtan bir uca dokuyacağız."

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.