Türkiye’nin İlk Contract Hotel Expo Fuarı Kapılarını Açıyor

Türkiye’nin İlk Contract Hotel Expo Fuarı Kapılarını Açıyor

Bursa’yı fuarcılık alanında çekim merkezi haline getirmeyi hedefleyen Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. işbirliği ile Türkiye’de ilk defa otel, restoran, cafe ve hasta...

Bursa’yı fuarcılık alanında çekim merkezi haline getirmeyi hedefleyen Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. işbirliği ile Türkiye’de ilk defa otel, restoran, cafe ve hastane sektörüne kontrat işleri yapan güçlü tedarikçilere yönelik Contract Hotel Expo Bursa Fuarı’nı hizmete açıyor.

Bursa ekonomisine dinamizm kazandıran çalışmalara imza atan BTSO, sektördeki 14 yıllık tecrübesi ile şimdiye kadar bir çok marka fuarı Bursa’ya kazandıran TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş. ile yeni fuarlar düzenliyor. T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği’nin de (UTİB) katkılarıyla 11-14 Kasım 2015 tarihlerinde TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek Contract Hotel Expo Bursa (Hotel, Restoran, Hastane ve İkram Endüstrisi İş Kontratları) Fuarı, Türkiye’de bir ilk olarak, uluslararası platformda etkili iş bağlantıları kurulmasına öncülük edecek. Hizmet sektöründe faaliyet gösteren gelişime açık, yenilikleri takip etmeye önem veren ve kullanmakta olduğu ekipmanları yenilemek isteyenler, sektöre giriş yapmak isteyenler, nitelikli ürünler ve güçlü tedarikçiler, Contract Hotel Expo Bursa’da bir araya gelecek.

"HEDEF 12 NİTELİKLİ FUARI KENTE KAZANDIRMAK"

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, fuarların serbest ticaretin kazandırdığı en önemli pazarlama ve tanıtım ortamlarından birisi olduğunu söyledi. Şehirlerin, bölgelerin ve ülkelerin kalkınmasında fuarların büyük katkısı bulunduğunu kaydeden Başkan Burkay, Türkiye’nin üretimine, ticaretine ve ihracatına yön veren Bursa’da derin tarihi, güçlü kültürel dokusu ve coğrafi konumuyla fuarcılıkta cazibe merkezi kimliğine kavuşturmak hedeflediklerini anlattı. Bursa’ya ulusal ve uluslararası nitelikte 12 fuar kazandırmayı amaçladıklarını söyleyen Başkan Burkay, COHO Fuarı’nın kent ekonomisine büyük değer katacağını belirtti.

Dünyada sektörler arasında rekabetin güçlendiğini, firmaların ise inovasyona dönük projeleriyle katma değerini arttırdığını dikkat çeken Başkan Burkay, “Bursa’mızın 2-2,5 saatlik uçuş mesafesinde yaklaşık 1,5 milyar insan yaşıyor. Stratejik konumu ile önemli bir merkez olan Bursa’mızda fuarcılık çalışmalarına büyük önem veriyoruz. Fuarcılıkta lider olmak istiyoruz. Türkiye’de ilk defa hayata geçecek olan COHO Fuarı da, bu noktada sektörde çözüm ortaklarını buluşturan en geniş platform olacak. Bursa’da sektöre yeni bir ivme kazandıracak COHO Fuarı, kentimize katma değer sağlayacağına inanıyorum. 4 gün boyunca sürecek olan fuar ile firmalarımızı nitelikli alıcılarla buluşturarak, işletmelerimizin Pazar payını arttırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü ise, ülkelerin kalkınmasında önemli bir yere sahip olan ve her geçen gün dünya ekonomisinden daha büyük pay alarak büyüyen turizm, sağlık ve yeme-içme sektörlerinin üst düzey yöneticilerini, satın alma yetkililerini, tasarımcılarını ve iç mimarlarını tek bir platformda bir araya getiren Coho Fuarı, 4 salondan oluşan alanda 100’ün üzerinde firma ve firma temsilciliğinin katılımında hazırlandığını söyledi.

Sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikteki Coho Fuarı etkinlikleri ile de dikkat çekiyor. Bursa’lı cam, seramik ve çini ustalarının zanaatlarını canlı performans ile sergileyecekleri özel çini standı, Bursa’lı mimarların katılımcı ve ziyaretçilere fikirlerini aktaracakları, kendileri tarafından özel olarak tasarlanan mimarlar özel alanı, otel tekstili ve ekipmanları konularında önümüzdeki yılın trendlerinin uzman kişiler tarafından aktarılacağı trend sohbet alanı fuarın atmosferini hareketlendirecek.

Otel tekstilinden, mobilyaya, endüstriyel mutfak ve çamaşırhane ekipmanlarından, aydınlatma teknolojilerine, otel odası ekipmanlarından restoran ürünlerine kadar üretim ve ticari faaliyetlerde kentin ve ülkenin gücünü yansıtan birçok firma bu fuarda yer alacak. Almanya, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Fas, Gürcistan, Irak, İran, Karadağ, Kosova, Kuveyt, Lübnan, Macaristan, Makedonya, Mısır, Romanya, Rusya, Sırbistan, Tunus, Ukrayna, Ürdün ve Yunanistan’da faaliyet gösteren zincir otel, restoran, hastanelerin yöneticileri, satın alma yetkileri ile yurt içinden ise hizmet sektörün önde gelen yatırımcılarının, yöneticilerinin ve satın alma yetkilileri Bursalı firmalarla buluşacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.