Türk Cerrahın Çalışmaları Imcas’da

Türk Cerrahın Çalışmaları Imcas’da

Paris’te, 17’ncisi düzenlenen IMCAS Dünya Yıllık Kongresi’nde bulunan Estetik International ekibi, ülkemizin adını uluslararası bilimsel bir platformda başarıyla duyurup estetik plastik cerrahi alanın...

Paris’te, 17’ncisi düzenlenen IMCAS Dünya Yıllık Kongresi’nde bulunan Estetik International ekibi, ülkemizin adını uluslararası bilimsel bir platformda başarıyla duyurup estetik plastik cerrahi alanında farklı konularda deneyim kazanarak Türkiye’ye döndüler.

Paris’te, 29 Ocak- 1 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen IMCAS Kongresi, 80 farklı ülkeden 6 bine yakın katılımcının yer aldığı bir organizasyonla gerçekleşti. Bu sene Estetik International Sağlık Grubu’nun ekip olarak yer aldığı kongrede, Op.Dr. Bülent Cihantimur, kendi geliştirdiği Örümcek Ağı Estetiğini, Çarpık Bacak Estetiğini ve Monaco’da aldığı Altın Bistüri ödüllü Genital Güzelleştirme tekniklerini anlattı.

AMELİYATSIZ ESTETİK UYGULAMALARI YİNE DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEKTİ

Estetik International‘da Op.Dr.Bülent Cihantimur yönetiminde geliştirilen teknikler yine kongrenin en çok dikkat çeken uygulamaları oldu. Kongre açılışını geleceğin estetik cerrahisi olarak nitelendirilen Genital Güzelleştirme tekniği ile yapan Cihantimur’un sunumu ilgiyle izlendi. Sonraki gün sunumunda, ameliyatsız cilt germe yöntemi olarak, yüz, göğüs, karın, kol ve bacak gibi bölgelere uygulanabilen Örümcek Ağı Estetiği’ni anlattı. Kongre’nin kapanışını ise dünya tıp literatüründe soyadıyla anılan Cihantimur Yağ Transfer sistemiyle uygulanan Çarpık Bacak Estetiği ile yapan Op. Dr. Bülent Cihantimur, tekniğin klasik ameliyatlarının olası risklerini ortadan kaldıran, kesisiz ve son derece kısa bir sürede uygulanan avantajlarına dikkat çekti. Ayrıca, iki farklı oturumda da başkanlık görevini yerine getirdi.

IMCAS’a katılma nedenleri ve kongre hakkında açıklama yapan Op. Dr. Bülent Cihantimur, “IMCAS estetik ve plastik cerrahi ile ilgili tüm birimleri ilgilendiren bir kongre. Ocak ayında Paris’te gerçekleştirilen bu kongreye her yıl katılmaya çalışıyorum. Bu yıl kendi geliştirdiğim Örümcek Ağı Estetiği, Genital Güzelleştirme ve Cihantimur Yağ Transfer sistemiyle uygulanan Çarpık Bacak Estetiği ile ilgili sunumları katılımcılarla paylaştım. IMCAS’a plastik cerrahlar, dermatologlar, jinekologlar, medikal estetik ile ilgilenen doktorlar ve hemşeriler katılıyor. Herkesin bir arada olduğu ve konulara farklı birçok açıdan bakabileceğiniz, içeriği zengin bir kongre. O nedenle katılımcı sayısı çok yüksek oluyor” dedi.

Kongrede kendi geliştirdiği uygulamaları sunan Op.Dr. Bülent Cihantimur, “İlk olarak Genital Güzelleştirme ile ilgili sunum yaptım. Çarpık bacak estetiği için kullandığımız yağ transferi konusunda da katılımcılara bilgi verdim. İki sunumumda da katılımcıların ilgisi çok fazlaydı. Sunumlarımda yeni fikirler ve yaklaşımlar içeren konulara yer verdim. Bu nedenle iki konuşmam da büyük ilgi gördü” ifadelerini kullandı.

“ORGANİK SAÇ EKİMİ ÇIĞIR AÇACAK”

Üzerinde çalıştığı birçok yeni proje olduğunu anlatan Cihantimur, organik saç ekimi üzerine yaptıkları çalışmaların sonuna geldiklerini ifade etti. Organik saç ekiminin sonuçlarını ilerleyen yıllarda IMCAS’da açıklayacaklarını da belirten Cihantimur, bu çalışmanın saç ekiminde çığır açacağı müjdesini verdi.

Estetik üzerine Türkiye’de yapılan çalışmaları değerlendiren Cihantimur, “Ülkemizde çok iyi doktorlar var ve bu sayede güzel, başarılı çalışmalar yapılıyor. Ancak, bunun tanıtımı için çok iyi çalışmalara ihtiyacımız var. Bugün geliştirdiğim üç çalışma bizim sayemizde tüm dünyada uygulanıyor. Yani bu tarz spesifik konularda bizler dünyanın önündeyiz” diye konuştu.

EKİP SUNUM VE WORKSHOPLARA KATILDI

Pek çok oturumun gerçekleştiği, sektöre ait bilgi paylaşımlarının yapıldığı, eğitimlerinin verildiği ve çok kapsamlı bir fuar alanının olduğu kongrede, Estetik International Sağlık Grubu doktorlarından Uzm.Dr. Nihal Çalışkan Ergen ve Dijital Pazarlama Müdürü Salih Budak da kendi alanlarında mesleki sunum ve workshoplara katıldılar.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.