Tunceli’de "Açık Kapı" projesi uygulamaya geçti

Tunceli’de "Açık Kapı" projesi uygulamaya geçti

İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından uygulamaya konulan "Açık Kapı Projesi" Tunceli'de uygulamaya geçti.

İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından uygulamaya konulan "Açık Kapı Projesi" Tunceli'de uygulamaya geçti.

Türkiye genelinde yapılması planlanan "Açık Kapı Projesi" Tunceli'de valilikte uygulamaya geçirilerek tanıtımı yapıldı. Vali ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel'in katılımı ile tanıtılan proje kapsamında, alanında uzman güler güzlü 5 kişilik ekibin vatandaşların sorunlarını ve taleplerini elektronik ortamda alarak kısa sürede sonuçlandırılmasının planlandığı belirtildi.

Proje hakkında bilgi veren Vali Yardımcısı Akın Zor, "Açık Kapı Projesi Hükümetimizin 180 günlük stratejik eylem planı içerisinde yer almaktadır. Cumhurbaşkanımız ve İçişleri Bakanımızın bizzat talimatlarıyla uygulanmaya başlamıştır. Şu an İlimiz projenin uygulandığı 22 il içerisinde yer almaktadır. Kapılarımız, makamlarımız sonuna kadar milletimize açık. Herkesi bekliyoruz. Biz bu arkadaşlarımızla güzel bir uyum sağlayıp çok güzel sonuçlar elde edeceğiz. Tunceli'mizde son aylarda yapılan güzel gelişmeleri bu Açık Kapı Projesi ile de taçlandıracağız" dedi.

Açık Kapı projesinin temel amacının vatandaşın taleplerinin çözüme kavuşturmak olduğunu belirten Vali ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel ise, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'nun verdiği talimatlarla bakanlığımız bünyesinde Türkiye'mizin 81 ilinde Açık Kapı Projesi kısmen başlamış durumda. Biz de Tunceli olarak kısa sürede Açık Kapı Projesiyle ilgili çalışmalarımızı tamamladık. Geçtiğimiz ay kamu kurumlarımızda tatlı diliyle gülen yüzüyle vatandaşlarımıza ilgisiyle ön plana çıkan 5 arkadaşımızla bir ekip oluşturduk. 5 arkadaşımız açık kapıda görev yapacak. Vali Yardımcımız Akın Bey'in de koordinasyonuyla kısa sürede valiliğimizin girişinde bu güzel mekan oluşturuldu"diye bilgi verdi.

Vatandaşın kamu kurumlara çok rahat gelebileceğini vurgulayan Vali Sonel, "Kendimize ve ailemize nasıl davranmak istiyorsak, daha ilk kamu kurumuna girerken arkadaşlarımız vatandaşımızı tatlı dil, güler yüzle karşılayacak. Vatandaşımızın işlerinin en kısa süre de en iyi şekilde çözümlenmesi için gereken çalışmalar yapılacak. Eğer hakikaten olmayacak bir iş ise de vatandaşımıza çay ikram edilecek, ona olmadığına dair açıklamasını yapacak. Çünkü dediğim gibi kendimize, ailemize yakınlarımıza nasıl davranılmasını istiyorsak öyle davranılacak. Olur ya vatandaşımız belki bir kelime fazla söyler onu sabırla dinleyeceğiz ve o vatandaşımızın işini en iyi şekilde görmek için ve onun duasını almak için hep beraber uğraşacağız. Herkes işini en iyi şekilde yaptığı takdir de hepimiz üzerime düşeni en iyi şekilde yaptığımız takdirde bu güzel Tunceli'miz memleketimiz daha da güzel hale gelecektir. Her şey vatandaşımız için çünkü bu millet asil bir millet. Zaten yüceliğini, asilliğini 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi gösterdi. O yüzden bu milletimize ne yapsak azdır" diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından projede yer alan 5 kişilik ekip vatandaşları dinlemeye başladı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.