TÜGVA’ya en büyük destek Başkan Doğan’dan

TÜGVA’ya en büyük destek Başkan Doğan’dan

TÜGVA İzmit Temsilcisi Ömer Burak Barış ve yönetim kurulu üyeleri İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'ı ziyaret etti.

TÜGVA İzmit Temsilcisi Ömer Burak Barış ve yönetim kurulu üyeleri İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'ı ziyaret etti.

Temsilci Barış ziyarette yaptığı açıklamada, "Türkiye Gençlik Vakfı olarak Kasım 2013 yılında ilk olarak İstanbul'dan yola çıktık. Kocaeli'nde teşkilatlanırken bunu Nevzat Başkanımıza ve diğer başkanlarımızla paylaştık" dedi.

Başkan Doğan'a teşekkürlerini de ileten Barış, "Nevzat Başkanımızı diğer başkanlarımızdan ayırmak gerekir. Çünkü bize en çok kendisi sahip çıkarak, filizlenip büyümemize vesile oldu. Bu davanın gelişip büyümesinde başkanımızın çok büyük emekleri vardır. Kendisine ne kadar teşekkür etsek, Allah razı olsun desek azdır" diye konuştu.

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da TÜGVA gibi kuruluşlara destek olunması gerektiğini belirterek, "Bir ağabey olarak sizlerin çalışmalarınıza, heyecanınıza destek olmaya çalışıyorum. Bunu da kendime bir vazife gibi görüyorum. Gençlik merkezleri yapıyor, başka vakıflarla da çalışıp iş birliği yapıyoruz. Bu çalışmalarımız sırasında muhalefet bazen gürültü çıkarıyor. Eğer muhalefet gürültü çıkarıyorsa işler doğru gidiyor, doğru iş yapıyoruz demektir. Bu çalışmalar paha biçilmez çalışmalardır. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum, her zaman yanınızdayım" şeklinde konuştu.

TÜGVA'nın yaptıkları işlerin çok önemli olduğundan bahseden Başkan Doğan, "Önemli bir sorumluluğunuz da var. Görev yaptığınız vakıf sıradan bir vakıf değil. Ciddi hedefleri olan, önemli misyonu olan bir vakıf. Biz hakikaten millet olarak devlet olarak, hep şuurlu, anasını, babasını, atasını, komşusunu, milletini, vatanını, değerlerini bilen gençler sayesinde bu günlere geldik. Bundan sonra da var olacaksak, bu, şuurlu gençler sayesinde olacaktır. Çalışmalarınız, ülkemizin geleceği açısından çok önemlidir" ifadelerini kullandı.

Yapılan işlerin güzel izler bırakacağına dikkat çeken Başkan Doğan,"Makamlar, tıpkı mal, mülk gibi gelip geçicidir. Geride bırakılan izler, eserler çok önemlidir. Bu nedenle bizde bulunduğumuz görevlere anlam katmaya çalışıyoruz. As olan koltuktan güç almak değil, koltuğa güç katmaktır. Bulunduğunuz yere ne kadar katkı sağlarız diye düşünmelisiniz. Doğru olan işi yapacaksınız. Doğruluğunuzdan, çizginizden ayrılmadan işinizi yapacaksınız. Allah yardımcınız olsun" dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.