Tse Başkanı Sebahittin Korkmaz’dan ’f Klavye’ Açıklaması

Tse Başkanı Sebahittin Korkmaz’dan ’f Klavye’ Açıklaması

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Sebahittin Korkmaz, F Klavye’nin seri üretime girebilmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.Sakarya Üniversitesi, TS-ISO 1002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Belges...

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Sebahittin Korkmaz, F Klavye’nin seri üretime girebilmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Sakarya Üniversitesi, TS-ISO 1002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Belgesi ödül töreni için Sakarya’ya gelen TSE Başkanı Korkmaz, tören sonrasında basın mensuplarına F Klavye’nin seri üretime girebilmesiyle ilgili bilgiler verdi. TSE Başkanı Sebahittin Korkmaz, yaptığı açıklamada, “F Klavye’yi Tükçe’ye en uygun, Türk alfabesine en uygun ve Türk alfabesini en hızlı, en kolay yazmayı sağlayacak bir standart olarak yayınlamış olduk. Tabi bu standardın ticarileşmesi safhası üreticilerle, tüketicilerin talepleri doğrultusunda olacak bir şey" dedi.

Tüketici bilincini arttırma yönelik çalışmalar yaptıklarını söyleyen Korkmaz sözlerini şöyle sürdürdü:

"F Klavye’nin özellikle yararlarını, faydalarını, daha önceden yapılan ölçümlerle ilgili sonuçlarını kamuoyuyla paylaşıyoruz ki herkes ilgi göstersin ve bu alanda da tüketiciler ilgi gösterdiği sürece de, üreticiler kendi klavye yapılarını F Klavye’ye dönüştürmeye başlasınlar. Bu ikisi beraber yürüdüğü zaman bir şekilde yaygınlaşacağını düşünüyoruz."

"STANDARD KLAVUZU HAZIRLAMAYA BAŞLADIK"

Korkmaz, "Aynı zamanda işin kolay olması içinde F Klavye’nin standardının kılavuzunu da hazırlamaya başladık, bu standart teknik komitesinin birinci gündemi F Klavye’nin daha kolay uygulanabilmesi ve kullanılması için kılavuz doküman hazırlığı çalışmaları da devam ediyor şuanda. Kılavuzlar standart yayınlandı artık bunun sınırı yok. Fakat daha kolay uygulanabilirliği ile ilgili bir çalışma olduğu için zannedersem 2016 yılının ortalarına doğru kılavuzda yayınlanır” ifadelerini kullandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.