Tokat’ta İş Güvenliği Eğitimi

Tokat’ta İş Güvenliği Eğitimi

Tokat İl Özel İdaresi bünyesindeki tüm memur-işçi çalışanlarına iş güvenliği temel eğitimi ve ilk yardım eğitimi verildi.26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı konferans salonunda “İşveren, çalışanlarının i...

Tokat İl Özel İdaresi bünyesindeki tüm memur-işçi çalışanlarına iş güvenliği temel eğitimi ve ilk yardım eğitimi verildi.

26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı konferans salonunda “İşveren, çalışanlarının iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin alınmasını sağlar” hükmü gereğince, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe’nin direktifleriyle tüm personel iş güvenliği eğitimi ve personelin yıllık periyodik muayenesi yapıldı. Yapılan eğitimlerde çalışanların karşı karşıya kalabilecekleri mesleki riskler ve bu risklerden korunma yöntemleri, çalışanların hak ve sorumlulukları, acil durumlarda yapılacak eylemler, iş kazası ve meslek kazalarının nedenleri, güvenli makine-ekipman kullanımı ve ilk yardım konularında bilgilendirme yapıldı. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, İl Özel İdaresi görev ve sorumlulukları bakımından çok yönlü çalışma alanına sahip olması nedeniyle olabilecek çalışma risklerinin belirlenip olay yaşanmadan önlem almak gerektiğini belirterek, “Personellerin güvenlik bakımından çalışma koşullarının iyileştirilmesi yanı sıra personellerin bilinçli çalışmalarını sağlamak ve bu şekilde olabilecek riskleri bertaraf ederek ideal çalışma standartlarını yakalayabiliriz” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.