Tkdk’da 15. Çağrı Başvuruları Kabul Edildi

Tkdk’da 15. Çağrı Başvuruları Kabul Edildi

15. Başvuru Çağrı İlanına çıkan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Kars İl Koordinatörlüğüne toplam 20 adet proje için başvuru yapıldı. Başvurusu yapılan projelerin 12 adedi süt ürete...

15. Başvuru Çağrı İlanına çıkan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Kars İl Koordinatörlüğüne toplam 20 adet proje için başvuru yapıldı. Başvurusu yapılan projelerin 12 adedi süt üreten tarımsal işletme projesi, kalan 8 tanesi de kırsal turizm projesi olarak dikkat çekti.

Kars İl Koordinatörlüğü, almış olduğu bu 20 proje ile TKDK’nın faaliyet gösterdiği 42 ilk 4 arasına girerek önemli bir başarıya da imza attı. Kars Kırsal turizm kapsamında 8 proje alarak en çok kırsal turizm projesi alan il oldu.

15. Başvuru Çağrı İlanı hakkında değerlendirmelerde bulunan Kars İl Koordinatörü Ömer Balun, “Bu çağrımız süresi itibariyle kısa ama yoğun geçen bir çağrı oldu. Bir aydan az bir sürede başvuru sahipleri hazırlıklarını tamamladılar. İl Koordinatörlüğü olarak her zamanki gibi başvuru hazırlık döneminin tamamen içinde olduk. Gerek başvuru sahiplerine gerekse de danışmanlara birinci elden yol gösterdik. Çalışma düsturumuz her zaman vatandaşa yardımcı olmak üzerine olmuştur” dedi.

Alınan proje başvuruları hakkında bilgilendirme yapan Ömer Balun, “Bu 20 projenin toplam tutarı yaklaşık 44 milyon TL. Biz TKDK olarak bu projelere 24 milyon TL civarında hibe desteği sağlayacağız. Kars’ın kırsal kalkınma desteklerinden azami ölçüde faydalanması gerektiğini her fırsatta dile getiren ve bu amaç için çalışan bizler, ortaya çıkan bu tablo ile gerçekten çok sevindik. Toplam proje sayısı bakımından dördüncü, kırsal turizm proje sayısı bakımından da birinci olduk. Bu başarının haklı gururunu çalışma arkadaşlarımla birlikte yaşıyoruz. Koordinatörlük personeline ayrıca bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde İl Koordinatörlüğü Hizmet Binası için Erişilebilirlik Belgesini de aldıklarını hatırlatan Ömer Balun, “Sağlıklı her birey aynı zamanda bir engelli adayıdır. Engelli vatandaşlarımızın kamusal alanda karşılaşabilecekleri sorunları en aza indirgemek adına hepimiz üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeliyiz. Bu sebeple Erişilebilirlik Belgesi için başvurduk ve Kars’ta bu belgeyi ilk alan kurumlardan bir tanesi olduk. Engelli vatandaşlarımızı da bilgi almaları ve proje hazırlamaları için Koordinatörlüğümüze bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.