Tıp Fakültesi Dekanlık Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi

Tıp Fakültesi Dekanlık Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi’nde Dekanlık devir teslim töreni gerçekleştirildi.Dekanlık binasında gerçekleştirilen devir teslim törenine ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer,...

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi’nde Dekanlık devir teslim töreni gerçekleştirildi.

Dekanlık binasında gerçekleştirilen devir teslim törenine ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Erdem, Prof. Dr. Metehan Uzun ve Prof. Dr. Mirza Tokpunar, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Demiraran, Tıp Fakültesi eski Dekan V. Prof. Dr. Hakkı Engin Aksulu, Dekan Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Hacer Şen ve Doç. Dr. Mesut Erbaş, Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Aşık, Başhekim Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Gökhan Erbağ ve Yrd. Doç. Dr. Faruk Özkul ile Tıp Fakültesi Hastanesi Müdürü Ömer Hadımoğlu katıldılar.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Demiraran, eski Dekan Vekili Prof. Dr. Hakkı Engin Aksulu’ya yapmış olduğu hizmetler sebebiyle teşekkür ederek çiçek ve plaket takdim etti. Aksulu burada yaptığı konuşmada “Rektörümüzün ve yönetimin bana duyduğu güven ve gösterdiği teveccühe çok teşekkür ediyorum. Buna layık olmaya çalıştım. Öğretim üyesi olarak asli görevimize devam edeceğiz. Yavuz hocamıza başarılar diliyorum” dedi.

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer ise, “Yeni yönetim olarak göreve başladığımızdan sonra Hakkı Hocamız Tıp Fakültesi Dekan vekilliğini kabul etti. Hem kabulü hem de yaptığı çalışmalar ve gösterdiği gayretle aslında sadece iyi bir bilim insanı olmasının yanında aynı zamanda iyi bir insan olduğunu, devlet adamı olduğunu ve iyi bir yönetici olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Bu süreçte bize ve üniversiteye gösterdiği destek ve katkı takdire şayandır. Şüphesiz ki yönetim de bu katkıyı unutmayacaktır. Bundan sonra da Hakkı hocamız ne zaman ihtiyaç duyarsak kapısını çalacağımız bir öğretim üyemiz. Tıp Fakültesi ve Hastanesi’nin bölgede bilinen ve ön planda gelen bir Tıp Fakültesi ve Hastane olması misyonuyla hareket ediyoruz. Bunun için tüm şartlar müsait. Hem fiziki hem yönetim hem de kalite anlamında her şey yeni baştan dizayn ediliyor. Yavuz hocamıza da güvenimiz sonsuz. Yavuz hocamız da bugüne kadar yaptığı görevlerle iyi bir bilim insanı olmanın yanında iyi bir yönetici olduğunu, iyi bir devlet adamı olduğunu göstermiştir. Üniversitemiz adına yeni görevinde başarılar diliyorum. Yönetim olarak sonuna kadar arkasındayız” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.