Tema’dan Doğa Eğitimlerine Destek Çağrısı

Tema’dan Doğa Eğitimlerine Destek Çağrısı

TEMA Vakfı, çocukların yaşamı doğadan öğrenmesi için, ’Yaşamı Keşfediyorum’ projesini başlattı.TEMA’nın 81 ilde, 400 öğretmen, 10 bin ilkokul öğrencisine ulaşabilmeyi hedefleyen proje ile okul öncesin...

TEMA Vakfı, çocukların yaşamı doğadan öğrenmesi için, ’Yaşamı Keşfediyorum’ projesini başlattı.

TEMA’nın 81 ilde, 400 öğretmen, 10 bin ilkokul öğrencisine ulaşabilmeyi hedefleyen proje ile okul öncesinden liseye kadar eğitim sisteminin her basamağı için doğa eğitim programları geliştirdiğini belirten TEMA Vakfı Edirne İl Temsilcisi Şirin Çoğal, ’Yaşamı Keşfediyorum’ projesi için ulusal yardım kampanyası başlatıldığını bildirdi.

TEMA Vakfı’nın Milli Eğitim Bakanlığı ile iş birliği içinde, milli eğitim müfredatına uygun olarak ilkokul öğrencileri için hazırladığı eğitim programlarının bir parçası olan ’Yaşamı Keşfediyorum’ projesine destek kampanyası 2015-2016 eğitim-öğretim yılı sonuna kadar devam edecek. Proje kapsamında öğretmenlere destekleyici materyaller gönderilecek. Doğada ve açık alanda bulunmayı teşvik eden 32 adet etkinlikten oluşan eğitim programı toprak, hava, su ve biyolojik çeşitlilik konularını içeriyor.

TEMA Vakfı, destek olmak isteyen herkesi 3464’e TEMA yazıp SMS göndererek 8 TL katkıda bulunmaya ya da TEMA Vakfı’na bağış yapmaya davet ediyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.