Sodes Projeleri İle Yüzler Güldü

Sodes Projeleri İle Yüzler Güldü

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Kalkınma Bakanlığı’nın Sosyal Destek Programları (SODES) kapsamında, 2008-2014 yılları arasında 44 milyon 810 bin 520 TL Adıyaman’a ödenek aktarıldığını kaydetti.Adıya...

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Kalkınma Bakanlığı’nın Sosyal Destek Programları (SODES) kapsamında, 2008-2014 yılları arasında 44 milyon 810 bin 520 TL Adıyaman’a ödenek aktarıldığını kaydetti.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, SODES kapsamında Adıyaman’da 2008 yılından bu yana dezavantajlı bölgelerin beşeri sermayesini güçlendirmek, toplumsal bütünleşme sürecine destek olmak, istihdam edilebilirliği arttırmak, yoksulluğu azaltmak, toplumun kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerini geliştirmek amacıyla SODES projelerinin uygulandığını aktardı.

Vali Mahmut Demirtaş, “SODES Projeleriyle ilimiz genelinde 2008-2014 yılları arasında; 181 sosyal içerme, 40 istihdam ve 262 kültür sanat ve spor alanında olmak üzere toplam 483 proje gerçekleştirilmiştir. İnsan odaklı projelerin desteklendiği Sosyal Destek Programı kapsamında ilimize toplamda 44 milyon 810 bin 520 TL ödenek aktarılmıştır” dedi.

SODES projelerinin toplumun farklı kesimlerine imkanlar sağladığının altını çizen Vali Demirtaş, “Adıyaman’da uygulanan SODES projeleriyle toplumun farklı kesimlerine; il içi ve il dışı geziler düzenlenerek tarihi ve turistik yerlerin görülmesi sağlanmıştır. Sinema ve gösteriler, piknik organizasyonları gibi kültürel etkinlikler ve açılan kadın merkezleri, madde bağımlıları merkeziyle, engelsiz yaşam merkezleri, halı saha, basketbol ve voleybol sahaları, çocuk parkları, açık hava spor alanları, kütüphaneler ve konferans salonları ve sportif faaliyetleri ile dezavantajlı kesime kendi imkânları ile ulaşamadıkları imkânları sunmuştur. İlimizin en ücra köşelerine kadar devletin vermiş olduğu imkanlar, halkımızın hizmetine sunulmuştur.

2015 Yılı SODES teklif çağrısında ilimizde 20 proje finansman desteğine hak kazanmış olup projeler daha başlamamıştır. 2015 yılında da SODES minik dokunuşlarla insanlarımıza ulaşan devletimizin şefkat kanadı olmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.