Siyasi Partiler Seçimde Gürültü Ve Görüntü Kirliliğine Dikkat Etti

Siyasi Partiler Seçimde Gürültü Ve Görüntü Kirliliğine Dikkat Etti

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 1 Kasım Genel Seçimleri’nde siyasi partilerin gürültü ve görüntü kirliliğine neden olmamak için seçim kampanyası çalışmalarında hassasiyet gösterdiklerini açıkladı.Çevre...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 1 Kasım Genel Seçimleri’nde siyasi partilerin gürültü ve görüntü kirliliğine neden olmamak için seçim kampanyası çalışmalarında hassasiyet gösterdiklerini açıkladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce yaptığı açıklamada, gürültü ve görüntü kirliliği denetimlerinin kendi uhdesinde olduğunu ifade ederek, Çevre Kanunu’nun 14. maddesinde yer alan “Kişilerin huzur ve sükûnunu, beden ve ruh sağlığını bozacak şekilde ilgili yönetmeliklerle belirlenen standartlar üzerinde gürültü ve titreşim oluşturulması yasaktır” hükmüne dikkat çekti. Bakan Güllüce, "1 Kasım 2015 Genel Seçim sürecinde tüm partilerimiz çevreyle uyumlu propagandalar yaparak ve bayrak, poster, afiş, reklam, pano ve pankartlarını gelişigüzel yerlere asmayarak görüntü kirliliğine izin vermemişler ve şehrin görüntüsünü bozmamışlardır. Gürültü kirliliği, insan sağlığı üzerinde bulantı, başağrısı, huzursuzluk yapmaktadır. Bu seçim sürecinde partilerimiz gürültü kirliliği yapmadan çevre ve insan sağlığı ile uyumlu bir seçim çalışması yürütmüşlerdir" dedi.

Bakan Güllüce, 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan Milletvekili Genel Seçimleri için yürütülen seçim kampanyalarında gelişigüzel olarak bayrak, pankart, flama, poster vb. asarak görüntü kirliliğine sebebiyet vermedikleri ve müzik, araba klaksonu vb. gibi psikolojik ve fizyolojik olarak insan sağlığı üzerinde zararlı etkilere sebep verebilecek gürültü kirliliğine neden olmayarak çevreyle uyumlu seçim süreci geçirdikleri için tüm valilere, milletvekili adaylarına, belediye başkanlarına ve siyasi partilere teşekkürlerini sundu. Güllüce, bundan sonraki seçim çalışmalarının da çevre ve insan sağlığı ile uyumlu geçmesini temenni etti.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.