Şırnak’ta Vatandaşların Karayolu Protestosu

Şırnak’ta Vatandaşların Karayolu Protestosu

Şırnaklılar, Cizre-Şırnak duble karayolunun tamamlanmamasını yaptıkları basın açıklaması ile protesto etti.Şırnak il merkezi ve Cizre ilçesi arasında yapım çalışmaları devam eden duble yol çalışmaları...

Şırnaklılar, Cizre-Şırnak duble karayolunun tamamlanmamasını yaptıkları basın açıklaması ile protesto etti.

Şırnak il merkezi ve Cizre ilçesi arasında yapım çalışmaları devam eden duble yol çalışmalarının tamamlanmamasını protesto etmek için yolun geçtiği Cudi Dağı’na çıkan bir grup, yol ihalesinin 23 yıl önce yapılmasına rağmen yolun tamamlanmamasına tepki gösterdi. Yolun yıllardır tamamlanamadığını belirten Şırnaklı vatandaşlardan Faysal Acar, mevut yolda meydana gelen ölümcül kazalara rağmen yapımı devam eden yeni karayolunun tamamlanmamasına bir anlam veremediklerini söyledi. Acar, "Şırnak halkı aylardır bu yolun ulaşıma açılmasını bekliyor. Yolun ulaşıma açılması ile birlikte hem trafik kazalarının önüne geçilecek hem de Şırnak-Cizre arasındaki mesafe de kısalacak" dedi.

Yolun tamamlanmamasına anlam veremediklerini belirten Fatih Öner adlı vatandaş ise, "2-3 yılda bitirilmesi geren yol 23 yıldır bitirilmiyor. Biz Şırnak halkı olarak bu yolun biran önce tamamlanmasını istiyoruz. Yetkililerden isteğimiz yol yapım çalışmalarının tekrardan başlanmasını ve yolun ulaşıma açılmasını istiyoruz" diye konuştu.

Hişyar Osal adlı vatandaş ise, 34 kilometrelik yolun 22 yıldır bitmemesinin kabul edilemez bir durum olduğunu kaydederek, "Şırnak-Cizre Yolu 34 Km’den ibarettir ve 22 yıldır bu yol bitmedi. Burada yapılan çalışmalarla bir baraj yapılmış olsaydı şimdiye kadar bitmişti ancak bu yol bir türlü bitirilemiyor. Yolun bitmemesinin nedeni ise ekstradan ortaya atılan işler ve doğaya verilen zarardır. Ancak çalışmaların bu kadar yavaş ilerlemesine rağmen hiçbir yetkili bu çalışmaları yerinde denetlemiyor. Denetlenmediği içinde karayolunda çalışmalar yavaş ilerliyor. Biz vatandaşlar olarak bunu protesto ediyor ve yetkili mercileri görevlerini yapmaya davet ediyoruz" şeklinde konuştu.

Yolun yarıda kaldığını belirten Abdullah Özcan ise, "Cizre Şırnak yolu hala tamamlanamadı. Bizde bu yolun tamamlanmasını ve olaya duyarsız kalan yetkilileri protesto ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.