Sigortacılık sektörü büyüyor

Sigortacılık sektörü büyüyor

Aksigorta Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer, sigortacılık sektörünün haziran sonuçlarına göre aktif toplamının 47.2 milyar lira olduğunu belirterek,...

Aksigorta Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer, sigortacılık sektörünün haziran sonuçlarına göre aktif toplamının 47.2 milyar lira olduğunu belirterek, "Ülkemizde sigorta sektörünün gelişim ve büyüme potansiyeli çok yüksek" dedi.

Başkan Dinçer, Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen ve şirket yöneticileri, kentteki bir otelde düzenledikleri basın toplantısında sigortacılık sektörüne ilişkin bilgiler aktardı.

Uğur Gülen, zorunlu deprem sigortası ve kasko oranlarını yükseltmek için çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Adana'da her 3 evden birinin zorunlu deprem sigortası ve her 4 araçtan birinin kasko güvencesi var. Müşteriyi tanıyan ve anlayan şirket olma hedefiyle çaba gösteriyoruz. 2017 şirketimizin hamle yılıydı. 2018 ve sonrasında bu hamle çok hızlı devam edecek. Geleceği çok berrak görüyoruz" ifadelerini kullandı.

Haluk Dinçer ise 2017 Eylül sonu itibarıyla hayat dışı prim üretiminin 27.3 milyar lira olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:

"Hayat dışındaki üretim geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 3 arttı. Haziran sonuçlarına göre sektörün aktif toplamı 47.2 milyar lira. Sigorta sektörünün büyümesi ekonominin büyümesinden, yatırımlardan ve toplumun gelir seviyesinden farklı bir yerde düşünülemez. Bunun yanı sıra bireylerin alışkanlıkları ve bilinci de günden güne artıyor. Ülkemizde sigorta sektörünün gelişim ve büyüme potansiyeli çok yüksek."

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.