Ses Şube Başkanı Yalçın Mutlu: "Paket Programlar Aşılamıyor, Gelirleriniz Düşüyor"

Ses Şube Başkanı Yalçın Mutlu: "Paket Programlar Aşılamıyor, Gelirleriniz Düşüyor"

Sağlık Emekçileri Sendikası Eskişehir Şubesi, özel hastaneler ile anlaşma yapan sendika üyelerine performans ödemesi yapılmamasını istedi.SES Şube Başkanı Yalçın Mutlu performansa dayalı ücret konusun...

Sağlık Emekçileri Sendikası Eskişehir Şubesi, özel hastaneler ile anlaşma yapan sendika üyelerine performans ödemesi yapılmamasını istedi.

SES Şube Başkanı Yalçın Mutlu performansa dayalı ücret konusunda sendika il binasında bir basın açıklaması yaptı. Açıklamasında, sağlık alanında Eskişehir’de yetki ve söz sahibi olan devlete bağlı hastane yöneticilerine seslenen Mutlu, özel hastanelerle anlaşma yapan sağlık sendikalarından şikayetçi oldu. Üyelerini, özel hastanelerden sağlık hizmeti almaya yönlendiren sendikaların üyelerine performans ödemesi yapılmamasını isteyen Mutlu şunları dile getirdi:

“Çünkü SGK sizlere ödeme yaparken birçok kesinti yapıyor. Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) rakamlarını aşağıya çekiyor, paket programlar aşılamıyor, gelirleriniz düşüyor. Ayrıca Bakanlık geliriniz üstünde para dağıtmayın diyor mu? Hasta sayınızı ve gelirinizi arttırın diyor mu diyor? Fakat mevcut sendika sağlık personelinin indirimli, diğer vatandaşa göre daha kaliteli hizmet alacağını iddia ederek özel hastaneler ile anlaşma yapıyor ve sağlık personelini özel sektöre yönlendiriyor. Bu nasıl bir anlayıştır. Kurumunda tedavi olmanın önünü keseceksin, daha sonra daha fazla para isteyecek. Üyelerine performans ödemelerini arttıracağız diyeceksin. Mevcut yasalara göre kurumlar işletme olmuştur. Sizler ticarethanelerin başındaki hekimler olarak bu paraları üyelerini hiçbir yere yönlendirmeyen, kamusal hizmeti savunan sadece SES üyelerine dağıtmalısınız.”

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.