Şehitkamil Belediyesi, Öğrencileri Geleceğe Hazırlıyor

Şehitkamil Belediyesi, Öğrencileri Geleceğe Hazırlıyor

Şehitkamil Belediyesi Merveşehir Mahallesinde yaptırdığı Başak Konakları Sosyal Tesisi Etüt Eğitim Merkezi, Şehitkamilli öğrencileri geleceğe hazırlıyor. Etüt Merkezi’ne gelen öğrenciler, hem okulda i...

Şehitkamil Belediyesi Merveşehir Mahallesinde yaptırdığı Başak Konakları Sosyal Tesisi Etüt Eğitim Merkezi, Şehitkamilli öğrencileri geleceğe hazırlıyor. Etüt Merkezi’ne gelen öğrenciler, hem okulda işledikleri derslerle ilgili yeniden eğitim alıyor hem de sınavlara hazırlanıyor.

“BURADA GÖRDÜĞÜMÜZ EĞİTİMLERLE DERSLERİMİZDE BAŞARILI OLUYORUZ”

Başak Konakları Sosyal Tesisi Etüt Merkezi’nde öğrencilerin kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını ve sosyal aktivitelere dahil olmalarını sağlamak adına farklı aktiviteler düzenleyen Şehitkamil Belediyesi, sosyal aktiviteler sayesinde öğrencilere hem eğitim veriyor, hem de sosyal aktivitelerle geleceğe hazırlıyor. Öğrenciler, öğretmenleri tarafından, okulda işledikleri Matematik, Türkçe, Tarih, İngilizce gibi dersleri bir kez daha görerek, bilgi tazeliyor. Şehitkamil Belediyesi tarafından hizmete sunulan sosyal tesisler sayesinde vakitlerini iyi değerlendirdiklerini ifade eden öğrenciler, “Mahallemize bu sosyal tesis kurulmadan önce sokaklarda dolaşıyor bazen de evde boş boş oturuyorduk. Şimdi ise Şehitkamil Belediyesi tarafından yaptırılan sosyal tesis sayesinde zamanımızı iyi değerlendirebiliyoruz. Burada düzenlenen kurslara katılarak, okulda işlediğimiz dersleri yeniden gözden geçirip, bilgimizi yeniliyoruz. Öğretmenlerimiz bizlerle çok iyi ilgileniyorlar. Burada gördüğümüz eğitimlerle derslerimizde de başarılı oluyoruz. Ayrıca burada yeni arkadaşlarda ediniyoruz. Şehitkamil Belediyemizin bu sosyal tesisi bize kazandırdığı için çok mutluyuz. Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na ve ekibine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

"YAKLAŞIK 400 ÖĞRENCİMİZ ETÜT EĞİTİM MERKEZİMİZDEN EĞİTİM ALIYOR"

Başak Konakları Sosyal Tesisi İngilizce Öğretmeni Emre Polat, “Etüt Merkezimize ilköğretim ve ortaöğretimden olmak üzere yaklaşık 400 öğrencimiz eğitim alıyor. Öğrencilerimize burada düzenlenen kurslara katılarak okulda işledikleri Matematik, Türkçe, Tarih, İngilizce ve buna benzer dersleri bir kez daha işleterek, bilgilerini taze tutmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimize kültürel hayatlarına katkı sağlayabileceğimiz şekilde eğitimler veriyoruz. Burada tüm öğrencilerimize okullarına yardımcı olmak şartıyla, başarılı öğretmenlerimiz vasıtasıyla, bu eğitimleri sürdürüyoruz. Öğrencilerimizi Etüt Merkezimize alıştırarak, onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya çalışıyoruz. Bu konuda da öğrenci velilerimizden olumlu yanıtlar alıyoruz. Öğrencilerimize bu tür desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Şehitkamil Belediye Başkanımız sayın Rıdvan Fadıloğlu’na tüm öğrencilerim adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.