Sbb’den Açıklama: “ekap’a Kayıtlı Olma Şartı Getirilmiştir”

Sbb’den Açıklama: “ekap’a Kayıtlı Olma Şartı Getirilmiştir”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, EKAP’a (Elektronik Kamu Alımları Platformu) kayıtlı olmayan Türkiye Cumhuriyeti gerçek ve tüzel kişileri ile ilgili ihale mevzuatının değiştirild...

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, EKAP’a (Elektronik Kamu Alımları Platformu) kayıtlı olmayan Türkiye Cumhuriyeti gerçek ve tüzel kişileri ile ilgili ihale mevzuatının değiştirildiği belirtilerek, “Büyükşehir Belediyesi tarafından kamuoyuna duyurulan ihalelere katılımda 7 Haziran 2014 tarihli ve 29023 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan kamu ihale mevzuatındaki değişiklik kapsamında EKAP’a kayıtlı olma şartı getirilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamında ise, “İhalelere katılacak gerçek ve tüzel kişilerin EKAP’ın kullanımına ilişkin protokolü oluşturup imzalayarak ekli belgeler ile birlikte Kamu İhale Kurumu’na göndermesi gerekmektedir. Gönderilen protokolün Kamu İhale Kurumu tarafından incelenmesi için gerekli süreyi de göz önünde bulundurarak söz konusu işlemleri en kısa zaman diliminde tamamlanması gerekmektedir. İhalelerde eşit muamele ilkesinin zedelenmemesi ve ihaleye katılmak isteyenlerin herhangi bir hak kaybına uğramaması adına gerekli olan mevzuat değişikliği işlemlerini kamuoyunun bilgisine arz ederiz” denildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.