Saü’de “oku-yorum Sohbetleri” 11 Kasım’da

Saü’de “oku-yorum Sohbetleri” 11 Kasım’da

Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen “Oku-Yorum Sohbetleri” 11 Kasım Çarşamba günü gerçekleştirilecek.Eğitim Fakültesi A Blok Konferans Salonu’nda, Çarşamba günleri öğleden sonr...

Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen “Oku-Yorum Sohbetleri” 11 Kasım Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

Eğitim Fakültesi A Blok Konferans Salonu’nda, Çarşamba günleri öğleden sonra düzenlenen ve Türkçe Öğretmenliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Özdemir başkanlığında bir kitabın farklı öğrenciler tarafından farklı yönleriyle değerlendirildiği bir etkinlik yapılacak. Mustafa Kutlu’nun yeni eserlerinden olan ‘Vitrinde Olmak’ adlı deneme kitabının yorumlanması ile devam edecek olan, Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Özdemir ve bölüm öğrencileri tarafından hazırlanıp sunulacak. Farklı bölüm öğrencileri tarafından ilgi gören Oku-Yorum Sohbetleri bu yıl Safahat’ın ilk bölümü, Türkçe Eğitimi Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Özdemir ve üçüncü sınıf öğrencileri Berru Zehra Cebeci ve Enes Saltık tarafından ele alındı. Öncesinde Berru Zehra Cebeci, ‘Durmayalım’ ve ‘Geçinme Belası’ adlı manzumeleri, Enes Saltık ise ‘İstibdâd’ ve ‘Köse İmam’ manzumeleri hakkında konuşmalar gerçekleştirdi. Yrd. Doç. Dr. Mehmet Özdemir ise yorumlarının yanı sıra “Dirvas” manzumesini üzerinde durdu. Katılanlara edebi zevkin yanı sıra döneme ait bilgilerin ve bugüne yansımalarının aktarılmasını amaçlayan bu konuşmalar, bir sonraki haftanın kitabının da merakla ve ilgiyle beklenmesini hedefliyor.

11 Kasım Çarşamba günü on ikincisi düzenlenecek olan “Oku-Yorum Sohbetleri”, Mustafa Kutlu’nun yeni eserlerinden olan “Vitrinde Olmak” adlı deneme kitabının yorumlanması ile devam edecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.