Samsat Belediyesi Yeni Çöp Konteynırları Dağıtacak

Samsat Belediyesi Yeni Çöp Konteynırları Dağıtacak

Adıyaman’ın Samsat Belediyesi, mahallelerde bulunan ağzı açık çöp bidonlarını kaldırarak, bunların yerine galvanizli modern kapaklı çöp konteynırleri ile dış mekan çöp kutusu bırakacak.Yeni çöp konte...

Adıyaman’ın Samsat Belediyesi, mahallelerde bulunan ağzı açık çöp bidonlarını kaldırarak, bunların yerine galvanizli modern kapaklı çöp konteynırleri ile dış mekan çöp kutusu bırakacak.

Yeni çöp konteynerler ile dış mekan çöp kutularının, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yapılan proje doğrultusunda alındığı ve öncelikle çarşı merkezi ile okul ve resmi kurumların önlerine bırakılacağı bildirildi.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat, şehir merkezindeki mahalleler başta olmak üzere tüm çöp bidonlarını kaldırarak yerine modern çöp konteynerlerini bırakacaklarını, böylece ilçede daha temiz ve göze hitap eden bir uygulama başlatmış olacaklarını ifade etti.

Çevrenin kirletilmemesinin, temizlenmesinden daha önemli olduğunu söyleyen Başkan Fırat, "Yapılan her hizmetin bir bedeli vardır. Bu bedelin de milli servet olduğunu unutmamamız gerekir. Bunun için vatandaşlarımızdan, yeni konteynerlere sahip çıkmasını, yerlerini değiştirmemesini, içinde ateş yakmamasını ve katı atıklarını belirtilen saatlerde attıktan sonra da kutuların kapaklarını kapatmasını istiyoruz" diye konuştu.

Şubat ve Mart aylarında d

150 adet çöp konteynerlerin dağıtımına başlanacağını ifade eden Fırat, daha temiz, sağlıklı ve yaşanılabilir bir Samsat için hiç durmadan çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.