Sakarya Üniversitesi, Tse’den Müşteri Memnuniyeti Belgesi Aldı

Sakarya Üniversitesi, Tse’den Müşteri Memnuniyeti Belgesi Aldı

Sakarya Üniversitesi, TS-ISO 1002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi’ni TSE’den alan ilk üniversite oldu.Birçok alanda ödül ve belgeye layık görülen Sakarya Üniversitesi, son olarak Türk Stan...

Sakarya Üniversitesi, TS-ISO 1002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi’ni TSE’den alan ilk üniversite oldu.

Birçok alanda ödül ve belgeye layık görülen Sakarya Üniversitesi, son olarak Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından, Türkiye’de üniversite bazında TS-ISO 1002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi’ni düzenlenen törenle aldı.

Törende konuşma yapan Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, üniversite olarak takım halinde çalıştıklarını belirterek, “Bir üniversitede artık mezunu kolay iş bulabiliyor mu, iş bulma pozisyonu ne, eğitimin kalitesini ölçmede ki standart bu iş bulmadaki pozisyonu nedir, burada kolay adapte olabiliyor mu? Bunlara bakılacak. Yani sahadaki memnuniyet ölçülecek artık. Dünyada artık böyle takım olabilmek önemli bu işlerde. O yüzden takım oyunu çok önemli, bizim üniversitemizin de başarısı takım oyunu oynamaktan geliyor. Takım oyununu oynayan bir üniversiteyiz, inşallah bu motivasyon bozulmadığı sürece başka belgeleri de alırız. TSE bizim çok önemli paydaşımız, bu süreçlerin başında hiçbir şey yokken kuruluşla başladı bu ilişkiler. O bakımdan biz bundan sonra TSE ile başka alanlarda da iş birliği yapacağız” ifadelerini kullandı.

TSE Başkanı Sebahittin Korkmaz ise, TSE olarak Sakarya Üniversitesine her türlü desteği verebileceklerini ifade ederek, “Böyle bir belge töreninin daveti olduğu zaman bizde dedik ki, üniversitemize gidelim bu belgenin verilmesinin güzelliğini orada paylaşalım, yaşayalım istedik. İş birliği dedi rektörümüz, biz iş birliğinin ötesine gitmek istiyoruz. İş birliği kelimesini biraz resmi buluyoruz, entegre olmak istiyoruz, yakın olmak istiyoruz bizim personelimiz, sizin personeliniz olsun. Sizin akademisyenleriniz ve öğrencileriniz bizim akademisyen ve öğrencilerimiz olsun istiyoruz. Bu iç içelikle yaşayalım istiyoruz, takım olmak istiyoruz. Takım demek birbirleriyle amaca ulaşmak için her türlü desteği ve dayanışmayı yapan ekibe takım diyoruz biz. Biz Sakarya Üniversitemiz ile takım olmak istiyoruz” diye konuştu.

Sakarya Üniversitesinde düzenlenen tören, belge ve ödüllerin verilmesi ile son buldu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.