Sağlıkçılardan Kreş Eylemi

Sağlıkçılardan Kreş Eylemi

Tokat’ta Sağlık-Sen üyeleri, Gaziosmanpaşa Üniversite Hastanesi’nde kreş açılması için çocukları ile birlikte eylem yaptı.Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi bahçesinde eylem yapan Sağl...

Tokat’ta Sağlık-Sen üyeleri, Gaziosmanpaşa Üniversite Hastanesi’nde kreş açılması için çocukları ile birlikte eylem yaptı.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi bahçesinde eylem yapan Sağlık-Sen Tokat Şubesi üyeleri “İş Yerinde Kreş İstiyoruz, Kreş Haktır” pankartı açtı. Basın açıklaması yapan Sağlık-Sen Tokat Şubesi Üyesi Suat Mantar, Sağlık Bakanlığı’nın 2007 yılındaki genelgesine göre 0-6 yaş arası en az 50 çocuğun bulunması şartını sağlayan kurumlarca, çocuk bakımevinin açılması için gerekli iş ve işlemlerin ivedilikle başlatılması talimatı verilmekte olduğunu söyledi. Kreşin açılmamış olması bakanlık politikalarına ters olduğunu ileri süren Başkan Mantar, “Dönemin Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Sağlık-Sen’in düzenlemiş olduğu hemşireler günü programında kamu kuruluşlarında kreş açılacağının müjdesini sağlık çalışanlarına vermiştir. Bu konuyla ilgili genelge ve yönetmelikler yayınlanmış olmasına rağmen bugüne kadar Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde hastanesinde kreş açılmamıştır. Kreş açılması için biz çalışanlarımızdan ihtiyaç belirtir dilekçeler toplamış ve bu dilekçeleri kurum yöneticilerine teslim etmiş bulunmaktayız.Bu durumda gösteriyor ki bu hastanede kreş açılması bir ihtiyaçtır ve açık ve net bir şekilde ifade ediyoruz Gaziosmanpaşa Üniversite Hastanesi’nde kreş yapılsın” dedi.

Kreşin açılmamış olmasının çalışanların ihtiyaçlarının hiçe sayılması anlamına geldiğini ifade eden Başkan Mantar, “Yine kreşin olmaması çalışanlarımızın çalışma şevkinin kırılması anlamındadır. Burada hiç kimseyi suçlamıyoruz, kimseye mesaj vermiyoruz. Açık bir şekilde söylüyoruz biz çalışanların kreş ihtiyacı var ve biran önce açınız diyoruz. Kreşin açma çalışmalarının olmaması durumunda 2 ay sonra aynı gün aynı saat ve aynı yerde toplanacağımızın bilinmesini isteriz” diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.