Sağlık Hizmeti Alabilmek İçin Üzerindeki Tarlayı Reddediyor

Sağlık Hizmeti Alabilmek İçin Üzerindeki Tarlayı Reddediyor

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesi Çambeyli köyü nüfusuna kayıtlı olan Halil İbrahim Yavuz isimli vatandaş, adına tapudan tarla kaydı yapılması sebebi ile özürlü maaşının kesilerek sağlık hizmetlerinde...

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesi Çambeyli köyü nüfusuna kayıtlı olan Halil İbrahim Yavuz isimli vatandaş, adına tapudan tarla kaydı yapılması sebebi ile özürlü maaşının kesilerek sağlık hizmetlerinden yararlanamadığını iddia etti.

Denizli’de ikamet eden Halil İbrahim Yavuz, 19 Ocak 2007 tarihinde kendi adına tapu senedi düzenlendiğini, bu senet üzerinde tarihin silinerek oynama yapıldığını anlattı. Asıl topu sahibinin Mehmet oğlu, Halil İbrahim Yavuz olduğunun, kendisinin ise Kamil oğlu Halil İbrahim Yavuz olduğunu söyleyen 47 yaşındaki Yavuz, "Bu tarla benim değil. Ben 19 Ocak 2007’de tarla satın almadım. Yaklaşık 9 aydır özürlü maaşım kesildi. Sağlık hizmetlerinden de yararlanamıyorum. Kendim Denizli’de kanser tedavisi görmekteyim. Müracaat ettiğim tapu daireleri bu tapunun benim üstümde olduğunu yapılacak birşey olmadığını belirttiler. Üzerime kayıtlı bu tarla yüzünden sağlık hizmeti ve maaşımı alamıyorum. Mağdur durumdayım, bu yanlışlığın düzeltilerek tapunun gerçek sahibine verilmesini istiyorum. Bu durumun araştırılarak çözüme kavuşturulmasını bekliyorum” dedi.

Tapu Dairesi yetkilileri ise, o yıllarda bu köyden kadastro geçtiğini, nüfus bilgilerinin T.C. kimlik numarasına kadar yazılı olduğunu, böyle bir yanlışın olamayacağını belirttiler. Kadastro kayıtlarından sonra köyde listelerin 1 ay süre ile askıda kaldığını ve bu dönemde hiçbir itirazın yapılmadığını ve vatandaşın bu duruma itiraz etmesi için de yasal sürenin dolmasına az bir zaman kaldığını belirttiler.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.