Polis Orman Yangını Konusunda Bilgilendirdi

Polis Orman Yangını Konusunda Bilgilendirdi

Bartın Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri özel olarak hazırlattığı el broşürleri ile vatandaşları orman yangınları konusunda bilgilendirmeye devam ediyor.Birçok konu...

Bartın Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri özel olarak hazırlattığı el broşürleri ile vatandaşları orman yangınları konusunda bilgilendirmeye devam ediyor.

Birçok konuda vatandaşları bilgilendiren Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri faaliyetlerine orman yangınları konusunda son günlerde bölgemizde meydana gelen orman yangınlarının bir daha yaşanmaması için özel olarak hazırlattığı el broşürleriyle vatandaşları bilgilendirmeye devam etti. Bartın Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından özel olarak hazırlanan el broşürlerinde, ’Orman Yangını Nedir?, Orman Yangınının Sebepleri Nelerdir?, Orman Yangınlarına Karşı Koruyucu Sebepler, Bir Kıvılcım Bin Yaşamı Yok Eder’ başlıklı konularda bilgilere yer veriliyor. Çalışmalar esnasında orman yangınları konusunda özel olarak hazırlanan el broşürleri dağıtılıyor. El broşürlerinde ormanda bulunan ot, ibre, yaprak, kütük gibi yanıcı maddelerin tutuşarak ormandaki yaşam birliği içindeki canlı-cansız tüm varlıkları yok eden, serbestçe yayılma ve büyüme eğilimi gösteren yangınlara orman yangını denildiği hatırlatılıyor. Orman yangınlarının yüzde 94’ünün insanlardan kaynaklanırken sadece yüzde 6’sının ise doğal afetlerden kaynaklandığı özellikle belirtiliyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.