“paramedikler Atanamayan Öğretmenlerin Durumuna Düşebilir”

“paramedikler Atanamayan Öğretmenlerin Durumuna Düşebilir”

Paramedik Derneği (PARDER) Eskişehir İl Başkanı Kadir Çekiç, üniversitelerdeki Paramedik Programı sayılarının artmasıyla gelecekte birçok işsiz paramediklerin olabileceği konusuna dikkat çekti.Başkan...

Paramedik Derneği (PARDER) Eskişehir İl Başkanı Kadir Çekiç, üniversitelerdeki Paramedik Programı sayılarının artmasıyla gelecekte birçok işsiz paramediklerin olabileceği konusuna dikkat çekti.

Başkan Çekiç ve yönetim kurulu üyeleri, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Paramedik Programı’na bu yıl başlayan öğrencileri ziyaret etti. Başkan Çekiç, öğrencilere, ziyareti sırasında sinevizyon eşliğinde mesleği en ince ayrıntılarına kadar anlattı. Faaliyete ilişkin açıklamalarda bulunan Çekiç, PARDER Eskişehir il başkanlığı olarak Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Paramedik Programı 1’inci sınıf öğrencilerine hem mesleği daha iyi tanıtabilmek hem de mesleğin ilk derneği olan Paramedik Deneği’nin gelişimini ve geldiği noktayı anlatmak amaçlı öğrencilerle buluştuklarını söyledi.

Derneklerinin, “Paramedik hayat kurtarır” sloganı ile yola çıktığını anlatan Çekiç, “Parder; 2002 yılında mesleğin daha iyi noktalara gelmesi için kurulmuş, acil sağlık hizmetlerinde standartları yükseltmek için mezuniyet sonrası eğitim, sempozyum ve uluslararası kongrelerle üyelerinin ve Türkiye’deki tüm Paramedik’lerin günümüzde hızla değişen tıp bilgilerini sürekli güncel tutmak ve birbirlerine destek olmasını hedeflemektedir” dedi.

PARAMEDİKLERİ KORKUTAN AÇIKLAMA

“Mesleğe önlisans eğitimi ile başlayan adaylarımızı maalesef gelecekte meslek enflasyonu beklemektedir” diyen Çekiç, şöyle konuştu:

“Türkiye’de 90’dan fazla üniversitede Paramedik programı bulunmakta ve kontenjan sayılarının her geçen yıl yükselmesi, mesleğin gelecekte çok fazla işsiz Paramedik barındıracağını göstermektedir. Gelecekte Paramedikler, günümüzde bir türlü çözülemeyen sorun olarak görülen atanamayan öğretmenlerin durumuna düşebilir. Parder olarak Sağlık Bakanlığı ve YÖK ile bahsedilen meslek enflasyonu sorununun çözümü için görüşmelerimiz devam etmektedir. Paramedik Derneği Eskişehir İl Başkanlığı olarak ESOGÜ ile sürekli temas halindeyiz. Gerek öğrencilerimizi motive etmek gerekse değerli hocalarımıza her tür desteği vermek, il başkanlığımızın önceliğidir. 1’inci sınıf öğrencilerimize mesleğe, “hoş geldin” diyor, dernek olarak her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz.”

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.