Pamukkale’nin Termal Turizminin Gelişmesi İçin Toplantı Yapıldı

Pamukkale’nin Termal Turizminin Gelişmesi İçin Toplantı Yapıldı

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, dünyada termal sağlık turizminde adı öne çıkan ve şifalı sularıyla sağlık dağıtan Karahayıt ve Pamukkale’nin ele alındığı toplantıda, bölgeyle ilgili beled...

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, dünyada termal sağlık turizminde adı öne çıkan ve şifalı sularıyla sağlık dağıtan Karahayıt ve Pamukkale’nin ele alındığı toplantıda, bölgeyle ilgili belediye olarak yaptıkları çalışmaları paylaştı.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Sağlık Turizmi Komitesi tarafından, termal sularıyla sağlık turizminde adı öne çıkan Pamukkale ve Karahayıt’a yönelik ‘Termal ve Sağlık Turizminin Başkenti Pamukkale’ isimli Colossae Otel’de bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Denizli’de bulunan acenteler, oteller ve hastanelerden temsilcilerin katıldığı toplantıda Denizli Vali Yardımcısı İsmail Soykan, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, TÜRSAB Başkan Danışmanı Bülent Akarcalı, TÜRSAB Sağlık Turizmi Komitesi Başkan Yardımcısı Emre Afanyalı, TÜRSAB Pamukkale Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Turan Köseoğlu, Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Korkmaz, Denizli İl Sağlık Müdürü Şükrü Arpacı, TÜRSAB Sağlık Turizmi Komitesi Üyesi Ali Kaya ve KOSGEP Denizli Hizmet Müdürü Mahmut Oğuz Kılınç birer konuşma yaptı. Termal sağlık turizminde hem turist hem de gelir anlamında istenilen oranlara ulaşılması, konuklama süresinin daha uzun hale getirilmesi, sektörde dünyada markalaşma, eksikliklerin belirlenmesi ve giderilmesi, izlenecek yol haritası, tanıtım gibi birçok konunun ele alındığı toplantı da, sektör temsilcileri fikirlerini ve taleplerini de sunma imkanı buldu.

Zengin jeotermal kaynaklarıyla Pamukkale ve Karahayıt başta olmak üzere Pamukkale İlçesi’nin termal bir turizm cenneti olduğunu aktaran Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, bölgede termal sağlık turizminin daha iyi noktalara gelmesi açısından yaptıkları çalışmaları aktardı. Karahayıt ve Pamukkale bölgesinde sürekli olarak çalıştıklarını aktaran Gürlesin, “İlçemiz, Karahayıt ve Pamukkale ile zengin termal kaynakları ve tesisleriyle dünyaya şifa dağıtan bir merkez. Pamukkale Belediyesi olarak ta termal sağlık turizmi potansiyelimizi, hem ülkemiz noktasında hem de dünya genelinde anlatmaya ve duyurmaya çalışıyoruz. İki mahallemiz başta olmak üzere Akköy dahil bölgemizde üst yapı, yeşil alan ve diğer prestij çalışmaları anlamında göreve geldiğimiz günden bugüne çalışmaya devam ediyoruz. Dahası termal sağlık turizmi noktasında marka kent olma yolunda önemli adımlar atıyoruz. Bu kapsamda termal turizm noktasında yurt dışında adı öne çıkan Almanya ve Çek Cumhuriyeti’ndeki şehirlerde heyetlerimizle incelemeler yaptık. Oradaki termal turizmin fotoğrafını çekerek, Karahayıt’ımızda ve Pamukkale’mizde izlenecek yol haritasını çizme şansı bulduk. Gördüğümüz manzara termal şifalı su zenginliği, doğal ve tarihi zenginliğin birleştiği bölgemizin o yerlerden kat kat daha iyi konumda olduğuydu. Ancak yürümemiz gereken bir yol var. Bunu da en iyi şekilde yapacağımızı düşünüyorum” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.