Pamukkale Belediyesi’nden kan bağışı

Pamukkale Belediyesi’nden kan bağışı

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Kızılay Haftası nedeniyle, Türk Kızılay'ına personeliyle birlikte kan bağışında bulundu.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Kızılay Haftası nedeniyle, Türk Kızılay'ına personeliyle birlikte kan bağışında bulundu.

Pamukkale Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen kan bağışı bu yılda gerçekleştirildi. Bediye ana hizmet yerleşkesinde açılan Kızılay kan bağışı çadırında düzenlenen "Kan Bağışlayın Hayat Kurtarın" Pamukkale Belediyesi Kızılay El Ele Kan Bağışı Kampanyası'nda, Başkan Hüseyin Gürlesin başta olmak üzere, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve personel kan bağışında bulundu.

Kan bağışının öneminin altını çizen Başkan Hüseyin Gürlesin, sağlık durumu uygun olan herkesin kan bağışında bulunmasının, ihtiyaç halinde zor durumda olan vatandaşların hayatlarının kurtarılması noktasında önemli olduğunu belirtti.

Kan bağışı kampanyasını geleneksel hale getirdiklerini ifade eden Başkan Gürlesin, "Belediye olarak kan bağışı konusunu önemsiyoruz. Kan bağışı kampanyasını, Kızılay Haftası dolayısıyla belediyemizde üçüncü kez düzenliyoruz. Bunu düzenli olarak gerçekleştirerek geleneksel hale getirdik diyebiliriz. Her kan bağışı kampanyasında olduğu gibi bugün de, başta şahsım olmak üzere, başkan yardımcılarımız, müdürlerimiz, memurlarımız, işçilerimiz, taşeron çalışan ekibimizle ve belediyemize gelen vatandaşlarımızla kan bağışında bulunduk" dedi.

Kanın hayati ihtiyaçlardan biri olması sebebiyle, Türk Kızılay'ının kan depolarında kan stoklarının bulunmasının önemli olduğunun altını çizen Başkan Hüseyin Gürlesin, " ifade ederek, "Hayatta üretilemeyen şeylerden birisi de kandır. Kan ihtiyacının ne zaman olacağı belli olmadığı için belli bir kan stokunun olması gerekir. Bundan dolayı her an bizimde ihtiyacımız olabilecek olan bu konuda hassasiyet gösterilmesi gerekiyor. Sağlık durumu uygun olan tüm vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyorum" diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.