Özdağ, Bahçeli Ve Kılıçdaroğlu’nu Eleştirdi

Özdağ, Bahçeli Ve Kılıçdaroğlu’nu Eleştirdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, "Sayın Kılıçdaroğlu; milletin değerleriyle dövüşerek siyaset yapılmaz. Gökyüzünü, denizleri vaat etseniz, bu millet sizin emelleriniz...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, "Sayın Kılıçdaroğlu; milletin değerleriyle dövüşerek siyaset yapılmaz. Gökyüzünü, denizleri vaat etseniz, bu millet sizin emellerinizi biliyor" dedi.

Özdağ, 1 Kasım seçimleri sonrasında Manisa Milletvekilleri Recai Berber, Uğur Aydemir, Murat Baybatur ve İsmail Bilen ile birlikte Soma’ya teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Soma’da konuşan Özdağ, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi.

Soma ziyaretinde konuşan Özdağ, 7 Haziran seçimlerine Ahmet Davutoğlu ile girdiklerini belirterek "Egemen güçler Türkiye’nin büyümesini istemedi. Taşeronlarıyla harekete geçti. Zaten hiç durmadılar. Bizim başımız hiç dertten kurtulmayacak. Taki büyük ölçekli devlet oluncaya kadar. 1 Kasım öncesi egemen güçler 7 Haziran’da yaptıkları hamleleri yapmak istediler ama millet iradesine tosladılar" dedi.

Konuşmasında seçim değerlendirmesi yapan ve muhalefete yüklenen Özdağ, şöyle konuştu:

"Hiçbir başarı tesadüf değildir. Her başarının arkasında gözyaşı ve ter yaşı ve doğru strateji vardır. Bu seçim azmin, stratejinin, doğru söylemin tembelliğe karşı zaferidir. Muhalefet oturarak siyaset yapmak, seçim kazanmak istedi. Öyle iki üç miting yaparak seçim kazanılmaz Bahçeli, Sayın Kılıçdaroğlu; milletin değerleriyle dövüşerek siyaset yapılmaz. Gökyüzünü, denizleri vaad etseniz, bu millet sizin emellerinizi biliyor. Birde bizi biliyor; Menderes’i, Özal’ı, Erbakan’ı, Muhsin Yazıcıoğlu’nu, Recep Tayyip Erdoğan’ı biliyor."

Özdağ, "Durmak yok yola devam" diyeceklerini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Bütün hamlelerimiz, yapmak istediklerimiz, yapamadıklarımız hepsini 2023’e kadar tamamlayacağız. Allah nasip ederse aziz milletimize hizmet edecek Menderes’le başlayan Türkiye’nin küçük ölçekli devlet oluşumunu orta ölçekli devlete çevirmek için gayretleri Recep Tayyip Erdoğan’la devam etti, şimdi Ahmet Davutoğlu ve sizle birlikte biz Türkiye’yi büyük ölçekli devlet yapacağız. Bu seçimin galibi parti olarak yok ama galibi millet."

Seçimde HDP’ye millet olarak mesaj verdiklerini anlatan Özdağ, sözlerine şöyle devam etti: "Milli bütünlük içinde siyaset yapın. Tek bayrak, tek vatan, tek devlet ve tek millete inanın. İnsan öldürmeyin. Allah’ın yarattığı en saygın mahlukat olan insana saygı duyun. Her fikre her ideolojiye, etnik yapıya mezhepsel yapıya saygı duyun. CHP ve MHP’ye de mesaj verdiniz, önünüze altın kase ile takdim edilen millet iradesinin tecellisi olan koalisyonu reddetmeyiz dedik. Reddettiler ve 1 Kasım’da millet dedi ki bunlar kaosa oynuyor be kaosa izin vermeyeceğim ve de millet iradesi tek başına iş başına ile olur. Ak Parti’yi bir daha iktidar yapacağım dedi ve yaptı."

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.