Osmanlı Padişahı Sultan Abdülhamid Han Gaziosmanpaşa’da anıldı

Osmanlı Padişahı Sultan Abdülhamid Han Gaziosmanpaşa’da anıldı

Osmanlı Padişahı Sultan Abdülhamid Han'ı anlamak ve vefatının 100'üncü yılında anmak için Gaziosmanpaşa'da konferans düzenlendi.

Osmanlı Padişahı Sultan Abdülhamid Han'ı anlamak ve vefatının 100'üncü yılında anmak için Gaziosmanpaşa'da konferans düzenlendi.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, Osmanlı Padişahı Sultan Abdülhamid Han'ı anlamak ve anmak için Gaziosmanpaşa Kültür Merkezi'nde "Vefatının 100'üncü yılında Sultan 2'inci Abdülhamid Han" isimli konferans düzenledi. Konferansa Gaziosmanpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Zekeriya Eroğlu, Profesör Doktor Zekeriya Kurşun, Profesör Doktor Fatih Andı ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programın başında Şair Rıza Tevfik'in Sultan Abdülhamid Han'a yazdığı şiir okundu. Ardından Zekeriya Kurşun, Sultan Abdülhamid Han'ın doğumundan saraya gelen süreci ve nasıl bir dava insanı olarak yetiştiğini anlattı. Fatih Andı ise Osmanlı Padişahı olmasını ve kişisel karakterinin anlattı. Konferansta Osmanlı Padişahı Sultan Abdülhamid Han'ın neden Kudüs'e bu kadar önem verdiği konuşuldu.

"Tüm şehitlerimize ve komutanlarımıza borçluyuz"

Dinleyicilerin konferansa gelerek, Osmanlı Padişahı Sultan Abdülhamid Han'a karşı olan sevgilerini gösterdiklerini ifade eden Gaziosmanpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Zekeriya Eroğlu, "Geçen yıl Sultan Abdülhamid Han'ın anlatıldığı 3 gün boyunca devam eden konferans düzenledik. 30'a yakın akademisyen ve hocalarımız burada bizi bilgilendirdi. Yakında bu çalışmamız kitap haline gelecek. Bugün burada rahat bir şekilde oturup hocalarımızı dinleme fırsatı yakaladıysak, bunu tüm şehitlerimize ve komutanlarımıza borçluyuz" ifadelerini kullandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.