Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat’tan Mhp’ye Abdulhamid Tepkisi

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat’tan Mhp’ye Abdulhamid Tepkisi

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, MHP’li Semih Yalçın’ın Osmanlı Sultanı Abdulhamid’e yönelik "diktatör" ibaresi ile ilgili, "Kabul edilebilir bir durum değildir" diyerek tepki gösterdi.O...

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, MHP’li Semih Yalçın’ın Osmanlı Sultanı Abdulhamid’e yönelik "diktatör" ibaresi ile ilgili, "Kabul edilebilir bir durum değildir" diyerek tepki gösterdi.

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Canpolat yaptığı yazılı açıklamada, "Yıllardır Osmanlının üç hilaliyle siyaset yapacaksın, Osmanlı’nın üç hilalini kullanacaksın, Osmanlı’nın bayrağının üzerinden siyasi rant elde edeceksin, sonra kalkıp bir de Osmanlı’yı beğenmeyecek hakaret edeceksin. Bu kabul edilebilir bir durum değildir. Bu coğrafyada Osmanlı torunları yaşamaktadır. Osmanlı torunlarının dedelerine saygı duyulması gerekir. Kıbrıs’ta ezan susturuluyor, Osmanlı devletinin devamı olan Türkiye’mizde Sultan Abdulhamid’e hakaret ediliyor, Osmanlı torunları tahrik ediliyor. 49.5 ağır geldi herhalde. Ne yaptıklarını bilmiyorlar. Osmanlı medeniyeti için karşılıksız hizmet veren Osmanlı Ocaklarına daha önce Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, ’ Bizans’ın varisi, güruh’ demiş, hakaret etmişti" dedi.

“ÜÇHİLAL’İN HAKKINI VERİN”

"MHP’yi anlamak çok zor Osmanlı’yı benimseyen bir parti mi, yoksa Osmanlı’nın düşmanı mı iyice araştırmak gerekiyor ?" diyen Canpolat şunları kaydetti:

"Sultan Abdulhamid Han hazretlerine yönelik ‘diktatör’ açıklaması yapan Osmanlı’nın mirasını zedeleyen, Sultanına hakaret eden, aziz milletimizin saygı duyduğu padişahlarımız hakkında bu şekilde konuşan bir siyasetçinin Milliyetçi Hareket Partisi gibi bir partide yöneticilik bünyesinde bulundurulmamalıdır. Sayın Semih Yalçın Milletine hakaret etmiştir. Milliyetçi bir partide görevde kalmamalıdır, görevinden derhal istifa etmeli, üç hilalin altında siyaset yapmasına izin verilmemelidir.

MHP yöneticileri konuyla alakalı Semih Yalçın’ı disipline sevk edip Parti’den ihraç etmesi kamu vicdanını derhal rahatlatmalıdır. Bu Osmanlı torunlarının ceddine saygı için beklenmektedir. Sayın Yalçın MHP’den uzaklaştırılmazsa bu hakarete MHP’li tüm yöneticiler de dahil olmuş olacaktır. Osmanlı medeniyetine hizmet eden Osmanlı Ocaklarına iftira ve hakaret eden bu anlayış işi biraz daha ileriye götürmüş Osmanlı sultanlarına da hakaret ederek neyi hedeflediği merak konusudur.

Kendi ecdadına hakaret eden, Ecdadının mirasına sahip çıkanlara gruplara dahi siyasi menfaatine ters olduğu için iftira atan bir ruhun seçimlerde vatandaş tarafından gerekli uyarı yapılmasına rağmen ders alınmadığı ortadadır.

Neredeyse baraja takılacak parti yöneticileri AK Parti’ye muhalefet yapmayı bırakıp Osmanlı sultanlarına hakaret etmesi toplumda derin infial yaratmıştır. MHP 1 Kasım’da seçmenin hala mesajını açıkça anlamamıştır. Vatandaş tahrik edilmek istenmektedir. Sultan Abdulhamid Han’a "diktatör" diyebilecek kadar kimse hadsizleşmemeli, seviyesiz açıklamalar yapmamalı."

"OSMANLI TORUNLARINDAN ÖZÜR DİLEMESİNİ BEKLİYORUZ"

MHP’li Semih Yalçın’ı yaptığı bu hakaretinden dolayı şiddetle kınadıklarını, kendisinden özür dilemesini Osmanlı Ocakları ve Osmanlı torunları adına en kısa zamanda beklediklerini kaydeden Canpolat, şunları kaydetti:

"Bu durum kabul edilebilir bir durum olmadığı gibi Osmanlı torunlarının vicdanında telafisi mümkün olmayacak derin yaralar açmıştır. Konuyla alakalı Sayın Semih Yalçın’ın derhal Osmanlı torunlarından özür dilemesini bekliyoruz. siyasi bir rant için ecdadina hakaret eden bir siyasetçi onun sembolü olan üç hilalleri de kullanmamalıdır.

Üç hilalin hakkını verin, Osmanlı medeniyetine ve onun sultanlarına karşı saygılı olun. Erdoğan düşmanlığı Osmanlı medeniyetine uzadı yetmedi, Osmanlı Ocaklarına, Şimdi de Sultan Abdulhamid’e mi sıra geldi. Sayın yalçın ya kendinde değil, ya da Osmanlı torunu değil. Evet Erdoğan Abdulhamid’in izinden gidiyor, O’nun gibi şeref abidesi, O’nun gibi yedi düvele karşı karşıya mücadele ediyor.

Osmanlı torunları Erdoğan’ın izinden gittiği için mi, Sultan Abulhamid’e "diktatör" deniliyor. Erdoğan ile Sultan Abdulhamid’in çileleri benzediği için mi "diktatör" deniliyor. Sadece sembolik işaretlerle ülkücülük olamıyor, Osmanlı medeniyetine katkı sağlanması beklenirken hakaretler yağıyor. Madem üç hilali kullanıyorsun o zaman üç hilalin hakkını da vereceksin."

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.