Ortaca Devlet Hastanesi’nde Çalışana Şiddete Hayır Eylemi

Ortaca Devlet Hastanesi’nde Çalışana Şiddete Hayır Eylemi

Ortaca Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde çalışan doktor, hemşire ve sağlık memurunun şiddete maruz kalması hastane personeli tarafından protesto edildi.Yapılan eylemde basın açıklamasını okuyan Acil S...

Ortaca Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde çalışan doktor, hemşire ve sağlık memurunun şiddete maruz kalması hastane personeli tarafından protesto edildi.

Yapılan eylemde basın açıklamasını okuyan Acil Servis Doktoru Ayşe Binol, “Bugün burada toplanmamızın amacı, hepimizin malumu olduğu üzere 01 Şubat 2015 tarihinde saat 02:00 ‘de Acil Serviste çalışan arkadaşlarımızın yoğun çalışma koşullarına ve büyük özverili çalışmalarına rağmen uğramış oldukları şiddeti gündemleştirmek ve kınamaktır. Gece gündüz demeden yılın 365 günü halka nitelikli sağlık hizmeti vermek için çalışan sağlık personeline bizlere yapılan sözlü ve fiili saldırılar gün geçtikçe şiddetini arttırmaktadır. Sağlık çalışanları olarak yapılan bu şiddet olayları karşısında toplumun bütün kesimlerini duyarlılığa davet ediyoruz. Şiddet ortamına zemin hazırlayan tüm olumsuzluklara karşı yasal önlemler alınmalıdır. Sağlık çalışanlarına ve tüm kamu personellerine saldırılar şiddetle cezalandırılmalıdır. Sağlıkta şiddete karşı hukuksal düzenlemeler yapılırken, meslek guruplarının, sendikaların ve sağlık yöneticilerinin görüşleri alınmalı, ortak politikalar belirlenmelidir. Toplumda söz sahibi olanlar; sağlık çalışanlarını itibarsızlaştıran, küçük düşüren, hedef gösteren üslublardan ve açıklamalardan vazgeçilmelidirler.Sağlık ve diğer kamu sektöründe alınan tedbirlere ve caydırıcı uygulamalara rağmen hala şiddeti bir hak arama ve cezalandırma yolu olarak görmekten vazgeçilmelidir” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.