Orman Ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu:

Orman Ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu:

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, kabinede revizyon ve yeni Bakanlıkların kurulması ile ilgili olarak, “Bakanlar Kurulu henüz toplanmadı. Pazartesi günü toplanması muhtemel, şu anda z...

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, kabinede revizyon ve yeni Bakanlıkların kurulması ile ilgili olarak, “Bakanlar Kurulu henüz toplanmadı. Pazartesi günü toplanması muhtemel, şu anda zaten bir çalışma yapılıyor. Olabilir. Daha önce de bazı düşüncelerimiz vardı. Bazı bakanlıklar yeni muhtemel olabilir diye düşünüyoruz” dedi.

1 Kasım seçimlerinin ardından mazbatasını almak için Afyonkarahisar’a gelen Bakan Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Adliyesi’nden mazbatasını aldıktan sonra partisinin il binasında bir basın toplantısı gerçekleştirerek 1 Kasım seçimlerini değerlendirdi. Bakan Eroğlu’na basın toplantısında AK Parti Afyonkarahisar milletvekilleri Ali Özkaya ve Hatice Özkal ile birlikte İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel ve AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven eşlik etti.

Toplantıda konuşan ve 1 Kasım seçimlerinin önemine değinen Bakan Eroğlu, seçimlerin milletin zaferiyle sonuçlandığını kaydetti. Seçimlerde her 2 kişiden birinin AK Partiye oy verdiğini hatırlatan Bakan Eroğlu, “Ben burada evvela bütün milletimize gönülden teşekkür ediyorum. Milletimizin ferasetine hayran olmamak mümkün değil. Şu anda Türkiye’de her iki kişiden biri AK Partili diğerleri de AK Partili namzedi diyelim. Dolayısıyla Başbakanımız balkon konuşmasında çok açık ifade etti. Biz artık bütün 78 milyonun hizmetkarıyız. Hiç bir ayrım yok. Herkese eşit muamele yapacağız. Bütün Türkiye’yi bütün milletimizi kucaklayacağız. Bize oy versin vermesin hiç önemi yok hepsi bizim kardeşimizdir. Hepsiyle gönül bağımız var herkesi kucaklayacağız. Dargınlık yok küskünlük yok sevgi var saygı var. Bu bizim temel ilkemiz. Milletimize gerçekten çok teşekkür ediyoruz. Dünyada hiç bir parti yok ki girdiği bütün seçimleri kazansın. Çünkü iktidarda olmak zordur değerli dostlar, diğerleri de sırtlarında yumurta küfesi taşımıyor. İktidarda mutlaka siz çok iyi çalışmanız herkesin gönlünü almanız lazım. Bu dünyada her seçime girip de her seçimden büyük bir zaferle çıkan başka bir örnek yok. Çünkü AK Parti milletin kurduğu milletin özü çıkan milletin bağrından çıkan bir parti. Dolayısıyla zaferi de millete borçluyuz. Herkes de şunu bilsin ki bir takım üst akıllar bir takım Türkiye düşmanlarının hazırladığı oyunlar hileler boşa çıkacaktır. Son kararı millet verecektir söz de karar da milletindir” diye konuştu.

“BU BAYRAK DÜŞTÜĞÜ ZAMAN O BÖLGELER DE DÜŞER”

Seçimlerin sadece Türkiye’yi değil dünyanın değişik bölgelerindeki insanları da sevince boğduğunu ifade eden Bakan Eroğlu, “Sadece Türkiye değil Afrika’da, Somali’de, Cibuti’deki, Afrika’daki Kosova’daki, Bosna’daki, Üsküp’teki ve Azerbaycan’daki, Orta Asya’daki bütün kardeşlerimizin sevincini bir düşünün. Çünkü bu bayrak düştüğü zaman o bölgeler de düşer. Bu bakımdan sadece Türkiye kazanmadı. Bütün Türk dünyası ve insan alemi kazandı. Cenab-ı Allah’tan niyazımızda o dur ki bizleri doğru istikametten ayırmasın. İşlerimizi kolay kılsın. Bütün milletimize İslam alemine hayırlı hizmetler yapmayı nasip ve müyesser eylesin. Hatta bırakın sadece İslam alemine mazlum insanlara Afrika’da aç açıkta kalan insanlara yardım etmeyi bütün insanlara elimizi uzatalım bahtımızı açık eylesin, Türkiye’yi de inşallah büyük küresel bir güç olarak Rabbim hazırlasın” dedi.

“BİR ÇALIŞMA YAPILIYOR AMA NETLEŞMİŞ DEĞİL”

Açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Eroğlu, bir gazetecinin gündemde olan kabinede değişiklik ve yeni bakanlıkların gelip gelmeyeceğini hatırlatması üzerine şunları söyledi:

“Bakanlar Kurulu henüz toplanmadı. Pazartesi günü toplanması muhtemel. Şu anda zaten bir çalışma yapılıyor. Olabilir. Daha önce de bazı düşüncelerimiz vardı. Bazı bakanlıklar yeni muhtemel olabilir diye düşünüyoruz. Bazı bakanlıkların birleştirilmesi bazı birimlerin diğer bakanlıklarda toplanması gibi çalışmalar zaten yapılıyordu. Esasen seçimlerden önce de sayın başbakanımız bizlerden devletin daha doğrusu bakanlıkların yeni yapılanması konusunda görüşlerimizi almıştı. Ben de görüş yazarak kendisine arz etmiştim. Şu anda bir çalışma yapılıyor ama netleşmiş değil. Pazartesi günü belki gündeme gelebilir.”

“YENİ ANAYASA ŞART"

Bakan Eroğlu bir başka gazetecinin yeni anayasa konusu ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın anayasa konusundaki söylemlerini hatırlatması üzerine de açıklamalarda bulunarak, yeni anayasanın şart olduğunu kaydetti. Yeni anayasanın şart olduğunu dile getiren Bakan Eroğlu, “Artık Yeni Türkiye’ye yeni bir anayasa elzemdir. bu konuda çalışmalar devam ediyor. inşallah biz en azından gerekirse referanduma gidilirle yolumuza devam edeceğiz. Onların keyfini beklemeyecek halimiz yok. Yola devam millet için ne gerekiyorsa yapacağız” ifadelerini kullandı.

“BİZİM KÜLTÜRÜMÜZDE HAYVANLARI SEVMEK, ONLARI KORUMAK VARDIR”

Bakan Eroğlu son olarak basın mensuplarının İzmir’de bir genç kızın bir kediyi evin çatı katına asarak fotoğraf çektirmesini anımsatması üzerine de açıklamalarda bulunarak, durumunun oldukça üzücü olduğunu belirtti. Bakan Eroğlu konu ile ilgili şunları söyledi:

“Bunlar çok yanlış. Biliyorsunuz biz bütün yaratılanları seviyoruz yaratandan ötürü. bütün hayvanlara da merhametle şefkatle bakıyoruz. Bu doğru değil çok yanlış bir şeydir. Bunun yapılmasının cezası da var. bana intikal etmedi. Konu bana intikal etmedi, ben sizden duyuyorum. Ama hayvanları korumak insanların vazifesidir. bizim zaten kültürümüzde vardır. Büyüklerimiz anlatır çölde susuzluktan dili çıkmış bir köpeğe inip de kuyuya ayakkabısıyla su veren bir günahkarın günahlarının affedildiği şeklinde menkıbeleri hep duymuşumuzdur. Bizim kültürümüzde hayvanları sevmek onları korumak vardır.”

Bakan Eroğlu basın toplantısının ardından kentte gerçekleştireceği ziyaretlere devam etmek için parti binasından ayrıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.