Oka Yönetimi 2016 Yılı Çalışma Programını Masaya Yatırdı

Oka Yönetimi 2016 Yılı Çalışma Programını Masaya Yatırdı

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Yönetim Kurulu toplantısı, Amasya’da OKA Yatırım Destek Ofisi toplantı salonunda yapıldı.Birlik dönem başkanı Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin’in başkanlığın...

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Yönetim Kurulu toplantısı, Amasya’da OKA Yatırım Destek Ofisi toplantı salonunda yapıldı.

Birlik dönem başkanı Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin’in başkanlığındaki toplantıya Tokat Valisi Cevdet Can, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen, Amasya İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çittır ve diğer yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Başta kamu kurumları, yerel yönetimler, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve diğer sosyal, ekonomik aktörlerin birbirleriyle işbirliğini geliştirilerek bölgenin gelişmesini sağlamak ve bu gelişimi sürdürmek amacıyla çalışmalar yürütmekte olan OKA’nın çeşitli faaliyetler ve projeler yürüttüğünü anımsatan Vali Çomaktekin, “Bu toplantımızda ajansımızın 2016 yılı çalışma programı ve bütçesi görüşülecektir. Bu kapsamda, önümüzdeki yıllarda ajans tarafından uygulanacak mali destek programları hakkında istişarelerde bulunacağız. Bugün ayrıca, her ay olduğu üzere ajansın bölgemizin ve yönetim kurulumuzun gündeminde bulunan konulara ilişkin değerlendirmeler yapılacaktır. Bu kapsamda, uygulanmakta olan mali destek programları ile doğrudan faaliyet desteği, teknik destek programı ve devam eden güdümlü projelerimizin uygulama süreçleri gözden geçirilecek ve elbette varsa yaşanan aksaklıklara ilişkin alınması gereken tedbirler görüşülecektir. Ayrıca, dört ilimizde bulunan yatırım destek ofislerimizin teşvik ve destek uygulamaları ile yatırım-tanıtım konusunda yürüttükleri çalışmalar da gözden geçirilecektir” dedi.

Çomaktekin, “Kurulduğundan itibaren ajansımız tarafından doğrudan yürütülen projelerle veya onun mali destekleriyle uygulanan KOBİ projeleri ile özel sektörün desteklenmesi, aynı şekilde ajansın mali katkılarıyla belediyelerin ve il özel idarelerinin turizm ve çevre alt yapısının geliştirilmesi için desteklenmesi, diğer kamu kurum ve kuruluşlarının da çeşitli alt yapı projeleri, kümelenme, lojistik, insan kaynaklarının geliştirilmesi ve dezavantajlılara yönelik altyapı geliştirme projeleri gibi konulardaki faaliyet ve projelerin desteklenmesi uygulamaları her yıl hem sayıca ve hem de çeşit olarak artarak devam etmektedir” diye konuştu.

Toplantının ardından düzenlenen Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği (YHKB) encümen toplantısında birliğin 2015 yılı Eylül ve Ekim ayı hesap cetvellerinin tetkiki yapıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.