Öğrenciler hava aydınlanmadan okul yoluna düştü

Öğrenciler hava aydınlanmadan okul yoluna düştü

2018 eğitim öğretim yılının ilk gününde İstanbul'da bazı öğrenciler valiliğin uyarılarına ve alınan önlemlere hava aydınlanmadan yollara düştü.

2018 eğitim öğretim yılının ilk gününde İstanbul'da bazı öğrenciler valiliğin uyarılarına ve alınan önlemlere hava aydınlanmadan yollara düştü. Hava aydınlanmadan yola çıkan ilkokul öğrencisi Çetin Erbiç, "Karanlıkta yola çıkmak korkutuyor" dedi.

2017-2018 eğitim öğretim yılı ilkokul, ortaokul ve liseler için başladı. Bazı öğrenciler valiliğin uyarılarına ve alınan önlemlere rağmen sabah hava aydınlanmadan okulun yolunu tuttu. Kimileri okula servisle giderken kimilerini ailesi bıraktı. Okula yürüyerek giden öğrenciler geç kalmamak için karanlıkta yollara düştü.

"Karanlıkta çıkmak birazcık korkutuyor"

Sabah hava aydınlanmadan okul yolunu tutan Çetin Ebriç ve Can Ebriç kardeşler," Bizim evimiz okula uzak kalıyor. 06:00'da çıkmamız gerekiyor. 07:00'de orada olmamız gerekiyor. Uzak, yakın değil. Yürüyerek gidiyoruz. Hem yürüyüş oluyor hem daha kolay. Yarım saatimizi alıyor. Karanlıkta çıkmak birazcık korkutuyor. Bu civarlarda olunca korkutmuyor ama bazen 06:00'da çıkınca karanlık oluyor. O zaman az bir şey korkuyoruz.06:00'da gidecektik. Baya karanlıktı. Annem 06:30'da gidin dedi. Biz de 06:30'da gitmeye karar verdik.07:00'de orada olacağız" dedi.

"Çocuklar kadar ben de heyecanlıyım"

Çocuğunu okula bırakan öğrenci velisi Sinan Yurdagül,"Çocuğunu okula bırakan öğrenci velisi Sinan Yurdagül, " Karanlık, erken oluyor biraz.Çocuklarımızın gelişimi için mecburuz. Güzel bir duygu. Her şeye değer. Çok güzel. Çocuklar kadar ben de heyecanlıyım" dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.