Ödemiş Anaokulu Okul Aile Birliği’nden Örnek Çalışma

Ödemiş Anaokulu Okul Aile Birliği’nden Örnek Çalışma

Ödemiş Anaokulu Okul Aile Birliği, velilere evlerinde kullanmadıkları eşya ve objeleri yardıma muhtaç ailelere verilmesi için çağrıda bulundu. Kampanya kapsamında 15 büyük koli eşya toplandı.Ödemiş An...

Ödemiş Anaokulu Okul Aile Birliği, velilere evlerinde kullanmadıkları eşya ve objeleri yardıma muhtaç ailelere verilmesi için çağrıda bulundu. Kampanya kapsamında 15 büyük koli eşya toplandı.

Ödemiş Anaokulu Okul Aile Birliği velilere, “Dolabında asılı 25 gömleğinin sadece üçünü giydiğini ama arka sokaktaki komşusunun o beğenilmeyen gömleklere muhtaç olduğunu fark etmeli. Zenginliğin ve bereketin, sofradayken önünde biriken ekmek kırıntılarını yemekte gizlendiğini fark etmeli” mesajı atarak velileri duyarlı olmaya davet etti. Yazlık, kışlık dönüşümünün yapılacağı bu dönemde, yetişkin, çocuk, bebek kıyafetleri ile oyuncaklar okulda toplandı. Velilerin büyük ilgi gösterdiği yardım kampanyasında 15 büyük koli eşya toplandı. Toplanan oyuncaklar köy anasınıflarına gönderildi. Yetişkin ve çocuk eşyaları ise Hürriyet Mahallesi Muhtarı Recep Yeşiltaş’a teslim edildi.

OKUL MÜDÜRÜ VELİLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Konu ile ilgili konuşan okul müdürü Mahmut Altay şunları ifade etti: “Yardım kampanyamıza velilerimizin göstermiş oldukları farkındalıktan dolayı teşekkür ediyorum. Öğretmenlerimiz, Ödemiş Anaokulu Okul Aile Birliği Başkanımız Ayşe Somalı ve yönetim kurulu üyelerimizle bu güzel kampanyayı birlikte yürüttük. Mahallemizden başlayarak ihtiyaç sahibi çocuklara ulaşmak nihai hedefimizdi. Oyuncaklar köy okullarındaki ana sınıflarına gönderdik. Kampanyayı sürdüren tüm velilerimize teşekkür ediyorum.”

Hürriyet Mahallesi Muhtarı Recep Yeşiltaş da, “Toplanan birbirinden güzel eşyalar mahallemizde yerine ulaştırılmıştır. Okul aile birliğine, okul yönetimine duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.