Nalçacı'ya yeni yaya üst geçitleri yapılacak

Nalçacı'ya yeni yaya üst geçitleri yapılacak

Nalçacı Caddesi Dr. Faruk Sükan Doğumevi önünde bulunan yaya üst geçi ile aynı cadden üzerinde Emniyet Kavşağı yakınlarında bulunan üstgeçit eski, yıpranmış ve tahrip olmuş hali ile dikkat çekiyordu

Nalçacı Caddesi Dr. Faruk Sükan Doğumevi önünde bulunan yaya üst geçi ile aynı cadden üzerinde Emniyet Kavşağı yakınlarında bulunan üstgeçit eski, yıpranmış ve tahrip olmuş hali ile dikkat çekiyordu. Yolun karşısına güvenli bir şekilde geçmek isteyen vatandaşların kullanırken tedirgin oldukları yaya üstgeçitlerinin her ikisi de geçtiğimiz günlerde tamamen yıkıldı. Belediye ekipleri bu iki yaya üstgeçidini yıkarak, büyük bir facianın önüne geçerken, yoğun trafik akışı içerisinde yayanın güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçme sorunu ortaya çıktı. Hem taşıt trafiğinin yoğun bir şekilde aktığı, hem de tramvay hattının bulunduğu yolda, yayalar yolun karşısına taşıt trafiğini kullanarak da geçemiyor. Yayaların güvenli bir şekilde karşıya geçebilmesi için ya Sille Yolu Kavşağı’na ya da Emniyet Kavşağı’na kadar yürümesi gerekiyor. Ancak bazı yayalar büyük bir risk alarak tramvay hattının da bulunduğu yoldan, rayların kenarına çekilen demirleri aşarak geçiyor.

Eski ve bakımsız olduğu için yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olan ve büyük bir risk oluşturan yaya üstgeçitlerinin yerine yenisinin yapılacağı, yeni yaya üstgeçitlerinin asansörlü, yürüyen merdivenli, modern bir yapıya sahip olacağı ifade edildi. Konya Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, yeni yaya üstgeçitlerinin projelerinin hazır olduğunu, kısa bir süre sonra ihalesini gerçekleştirerek en kısa zamanda yenisinin yapılacağını bildirdi.

HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.