Nazilli Belediye Meclisi Kasım Ayı Toplantısı Gerçekleştirildi

Nazilli Belediye Meclisi Kasım Ayı Toplantısı Gerçekleştirildi

Nazilli Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısı gerçekleştirildi. Belediye meclis salonunda yapılan Nazilli Belediye Meclisi’nin Kasım ayı olağan toplantısında Belediye Meydanındaki parka Şehit Emniyet M...

Nazilli Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısı gerçekleştirildi. Belediye meclis salonunda yapılan Nazilli Belediye Meclisi’nin Kasım ayı olağan toplantısında Belediye Meydanındaki parka Şehit Emniyet Müdürü Atıf Şahin’in, Dallıca Düğün Salonuna da Merhum Yaşar Bandırma’nın isimleri verildi.

Belediye Meclisi Kasım 2015 dönemi olağan toplantısının 1. Birleşimi 5393 sayılı kanunun 20. Maddesi gereğince Belediye Meclis toplantı salonunda Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın başkanlığında yapıldı. 6 gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı meclis toplantısında ilk gündem maddesi olan Nazbel Ltd. Şti.’ nin Sermayesinin eksiltilmesi görüşüldü. Meclis üyeleri bu maddenin sonraki meclis toplantısında tekrar görüşülmesine oy birliği ile karar verdi. Büyükşehir Yasasının kanunlaşması ile Nazilli Belediyesinden hizmet alacak 60 mahalleye daha iyi hizmet verebilmek ve çevrenin korunması ve temizlenmesi amacıyla daha fazla araca ihtiyaç duyulmasından dolayı Nazilli Belediyesine bir adet çöp kamyonunun herhangi bir kurumdan hibe olarak alınmasına oybirliği ile karar verildi.

Şehit Emniyet Müdürü Atıf Şahin ile Merhum Yaşar Bandırma isimleri yaşatılacak

Meclis gündeminin üçüncü maddesinde geleneksel olarak her yıl yapılan Deve Güreşi Festivali görüşüldü. Meclis üyelerinin oybirliği ile verdikleri kararla yine her zamanki zamanında yapılması onaylandı. Belediye Meclisi’nin Kasım ayı olağan toplantısında Belediye Meydanındaki parka Şehit Emniyet Müdürü Atıf Şahin’in isminin verilmesi oy birliği ile kabul edilirken belirlenen ek gündem maddesi ile Dallıca mahallesindeki Düğün Salonuna Merhum Yaşar Bandırma’nın isminin verilmesi görüşülerek oy birliği ile karara bağlandı. Meclis toplantısının son gündem maddesinde ise çatı ve çatı arası piyes ek yönetmeliği görüşüldü. Görüşme sonrası yönetmelik oybirliği kabul edilerek Kasım 2015 dönemi olağan toplantısı iyi dilek ve temenniler ile önümüzdeki ay toplanmak üzere sonlandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.